اسامی مشمولان دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا و زمان توزیع

0

 اسامی مشمولان دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا و زمان توزیع

تزریق واکسن آنفلوانزا رایگان ،اسامی مشمولان دریافت رایگان واکسن آنفولانزا و جزئیات تزریق واکسن آنفولانزا رایگان و زمان تزریق را در این بخش از مجله حرف تازه میخوانید

واکسن آنفلوانزا رایگان | اسامی مشمولان دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا و زمان توزیع

به گزارش حرف تازه از مشرق، محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو درباره واکسن انفلوانزا گفت: به اندازه نیاز گروه‌های آسیب‌پذیر که حدود ۸ تا ۸.۵ میلیون دوز است، واکسن آنفلوانزا برای خرید پیش‌بینی کرده‌ایم. برآورد شده است که حدود ۲.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا به صورت رایگان در اختیار گروه‌های درمانگر، زنان باردار، بیماران پیوندی و خاص و افراد مسن قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این واکسن‌ها از شهریور وارد ایران خواهند شد و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

زمان توزیع رایگان واکسن انفلوانزا

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به این سوال که آیا افراد سالم نیاز به تزریق واکسن آنفلوانزا دارند یا خیر، تصریح کرد: برای افراد سالم کسی توصیه به تزریق نکرده است؛ در برخی کشورها مانند کشورهای سردسیر به دلیل شرایط اقلیمی خاصی که دارند آمار آنفلوانزا و سرماخوردگی بسیار بالا می‌رود که این کشورها برایشان بهتر است واکسن آنفلوانزا را بزنند اما این واکسن نهایتاً ۴۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کند. بنابراین به افراد سالم توصیه نمی‌شود که حتماً واکسن را بزنند.

شانه ساز ادامه داد: بهترین زمان تزریق این واکسن، شهریور، مهر و نهایتاً آبان‌ماه است و واکسیناسیون رایگان برای گروه‌های ذکر شده نیز از شهریورماه شروع می‌شود.

نظرات