جزئیات و نحوه دریافت وام ۱۶ میلیون بدون ضامن

0

جزئیات و نحوه دریافت وام ۱۶ میلیون بدون ضامن ویژه مشاغل آسیب پذیر کرونا را در این بخش در مجله حرف تازه میخوانید

جزئیات و نحوه دریافت وام 16 میلیون بدون ضامن مشاغل آسیب پذیر کرونا
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر لزوم تسریع در پرداخت وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا گفت: وام کمتر از ۱۶ میلیون تومان بدون ضامن است.

نحوه گرفتن وام کمتر از ۱۶ میلیون بدون ضامن

به گزارش حرف تازه از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، عیسی منصوری در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال خراسان شمالی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه الگوی توسعه مشاغل خانگی کشور اظهار کرد: این طرح از سال گذشته در ۹ استان کشور به‌صورت آزمایشی اجرایی شده و امسال برای تمام کشور اجرا می‌شود.
وی صدور مجوز و پرداخت وام برای متقاضیان را شکل اولیه طرح اشتغال پایدار خانگی در کشور دانست و افزود: پس از بررسی‌های انجام‌شده پیش‌نیازهایی برای طرح تعریف شد که ازجمله آن می‌توان به آموزش، مشاوره، ارتقا کیفیت محصولات تولیدی و استانداردسازی اشاره کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نتیجه مثبت این طرح طی سال گذشته خبر داد و گفت: برندهای مختلفی در این راستا در کشور اجرایی شد که توانست تا پیش از شیوع کرونا در بازارهای خارجی وارد شود و مورد استقبال قرار گیرد.

وی همچنین درباره وضعیت کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا گفت: تسهیلات مربوط به این جامعه هدف باید سرعت داده شود.

منصوری تصریح کرد: تمامی وام‌های کمتر از ۱۶ میلیون تومان فقط با سفته و چک قابلیت پرداخت دارد و اگر افراد به مشکلی در اجرای این موضوع برخورده‌اند همچون تقاضای ضامن، می‌توانند با تلفن‌های مندرج در سایت کارا بخش کرونا تماس گرفته و شکایت خود را اعلام کنند تا مشکلات آنان حل شود.

وی درباره وضعیت اشتغال روستایی در کشور نیز گفت: طی ۳ سال گذشته و با اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی سهم شغل‌های روستایی ایجادشده در کشور از ۳ به ۲۹ درصد افزایش‌یافته است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموع مشاغل ایجادشده را ۲۱۰ هزار مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۵۴ هزار نفر بیمه تأمین اجتماعی هستند، بخشی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر و بخش دیگری نیز خارج از پوشش بیمه‌ای قرار دارند که تلاش می‌کنیم این بخش نیز در زیر چتر پوشش بیمه قرار گیرند.

وی در پایان تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال پایدار روستایی در کشور پرداخت‌شده است.

نظرات