زمان و شرایط بازگشایی حضوری مدارس از شنبه ۱۵ شهریور

0

زمان دقیق و شرایط بازگشایی حضوری مدارس از شنبه ۱۵ شهریور ۹۹ و بازگشایی مدارس بصورت حضوری متناسب با وضعیت کرونا به جز مناطق قرمز را در این بخش با جزئیات کامل بخوانید

زمان دقیق و شرایط بازگشایی حضوری مدارس از شنبه 15 شهریور

بازگشایی حضوری مدارس از شنبه ۱۵ شهریور ۹۹

به گزارش حرف تازه از ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم بر آن است که بازگشایی مدارس به جز در مناطقی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرمز اعلام شده، به صورت حضوری باشد.

محسن حاجی میرزایی روز دوشنبه در چهارمین نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: روز شنبه ۱۵ شهریور ۹۹ سال تحصیلی آغاز می شود. آغاز سال تحصیلی همواره یک رویداد مهم فرهنگی بوده که جریان زندگی خانواده‌ها را متفاوت می‌کند و همه جامعه این روز را حس می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اولویت با آموزش حضوری برای دانش آموزان است، ادامه داد: هیچ آموزشی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری شود، کارکردهای مدرسه در توسعه ارتباطات و شکل گیری شخصیت دانش آموزان و تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش آموزان با هیچ روشی نمی تواند جبران شود، اما تنها موضوعی که توانسته موجب محدودیت آموزش حضوری شود، رعایت پروتکل های بهداشتی است.

جزئیات آموزش مجازی در سال تحصیلی امسال

حاجی میرزایی با بیان اینکه آموزش مجازی امسال با سال گذشته متفاوت است، خاطرنشان کرد: آموزش مجازی در سال تحصیلی گذشته زمانی آغاز شد که دو سوم سال تحصیلی طی شده بود و معلمان شناخت کافی نسبت به دانش آموزان داشتند، اما امسال اگر از آغاز آموزش به صورت غیر حضوری آغاز شود، این فرآیند با مشکلاتی مواجه می شود تا ارتباط برقرار شود، بنابراین اصل براین است که تعامل معلم و دانش آموز برقرار شود.

شروع آموزش تلویزیونی از ۱۵ شهریور

تلویزیون با پوشش گسترده می تواند آموزش و پرورش را در این اقدام یاری کند، از ۱۵ شهریور آموزش تلویزیونی برای تمام دروس و پایه ها از اول تا دوازدهم اجرایی می شود.

حاجی میرزایی عنوان کرد: محتوای درسی از آغاز سال تحصیلی در سامانه شاد بارگذاری می شود و کمک موثری برای دانش آموزان و خانواده هاست.

زمان و شرایط بازگشایی حضوری مدارس

در موضوع آموزش حضوری تراکم کلاس ها باید به گونه ای باشد که فاصله اجتماعی رعایت شود، از این رو دانش آموزان گروه بندی می شوند. برخی دروس که باید به صورت حضوری باشند و بخشی دیگر به تمرین و تکرار نیاز دارد که به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که ۳۵ درصد مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند، می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در طول هفته برنامه حضوری برگزار کنند. اما شرایط در سایر مدارس متفاوت است و دانش آموزان باید به صورت حضوری در گروه های مختلف تقسیم شوند.

حاجی میرزایی ادامه داد: تاکید بیشتر رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی است که حتی می توانند به صورت محدود دو نفر دو نفر در کلاس درس حاضر شوند تا تعامل با معلم داشته باشند.

رایگان شدن اینترنت اپلیکیشن شاد

ستاد ملی مبارزه با کرونا به کمیته‌ای متشکل از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی و آموزش و پرورش ماموریت داده که این موضوع را بررسی کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد شده یک سوم هزینه اینترنت استفاده از شبکه شاد پرداخت شود که البته قابل تجدید نظر است و امید است به زودی تصمیم گیری لازم برای هزینه های مربوط به شاد انجام شود.

حاجی میرزایی درباره ارائه تبلت های دانش آموزی گفت: برای ارائه تبلت ارزان کارهایی انجام شد، اما امکان واردات کم است و تامین منابع مالی مشکلاتی دارد و تولید داخل هم کافی نیست. تعدادی از دانش آموزان که به تلفن هوشمند دسترسی ندارند به طرق دیگری تحصیل آنها را جبران می کنیم که با مشکل مواجه نشوند.

منبه: ایرنا

نظرات