arongroups

ماجرای محرومیت شهربانو منصوریان و خواهرش سهیلا

0

ماجرای محرومیت شهربانو منصوریان و خواهرش سهیلا

محرومیت شهربانو منصوریان بعد از اختلافات اخیر بین خواهران منصوریان و فدراسیون ووشو و تشکیل کمیته انضباطی، این دو خواهر به ترتیب ۲۰ و ۸ ماه از حضور در میادین ورزشی محروم شدند که به واکنش تند شهربانو منصوریان منجر شد. در ادامه بخوانید

ماجرای محرومیت شهربانو منصوریان و خواهرش + واکنش شهربانو به دو سال محرومیتش

سهیلا منصوریان سال گذشته نتوانست همراه با دو خواهر خود راهی مسابقات جهانی شود و در یک انتخابی پرحرف و حدیث برابر مریم هاشمی شکست خورد. البته خواهران منصوریان که این باخت را قبول نداشتند، به اتفاقاتی که منجر به حذف سهیلا از لیست اعزامی به مسابقات جهانی شد، شدیدا اعتراض کردند.

حالا بعد از حدود یک سال با مثبت شدن دوپینگ مریم هاشمی، بازهم این موضوع داغ شده. شهربانو منصوریان روی صفحه اینستاگرامش و همچنین در مصاحبه هایی که داشته، مسئولان فدراسیون ووشو را به خاطر حذف کردن خواهرش مورد انتقاد قرار داده چون جانشین او مرتکب دوپینگ شده است.

علت محرومیت شهربانو منصوریان و خواهرش سهیلا منصوریان

علت محرومیت شهربانو منصوریان و سهیلا منصوریان

فدراسیون ووشو نوشت:
۱- مطابق با ماده ٢ اهداف و وظایف آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین کوشش در جهت رسیدن به ارزش ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخوردهای ناشایست می باشد، در تاریخ ١٣٩٩/٠٥/١٥ جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد. این جلسه در خصوص رسیدگی به شکایت خانم مریم هاشمی علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارشات مستند فدراسیون نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی؛ نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت های فدراسیون ووشو ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتارهای خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت و وکلای آن ها تشکیل گردید.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان؛ تخلفات نامبردگان را منطبق با بندهای ١، ٣ و ٥ ماده ٧ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند ٤ ماده ٨ آئین نامه مذکور؛ خانم شهربانو منصوریان را به مدت ٢٠ ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت ٨ ماه محرومیت از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند.

۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ٩ آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ١٣٩٩/٠٥/٢٢ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می باشد.

۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در گزارشات واصله به فدراسیون علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشند.

شهربانو درباره دلیل محرومیت سهیلا، خواهرش گفت: وقتی من علیه مریم هاشمی پست گذاشتم، سهیلا هم استوری کرد و گویا دلیل محرومیت ۸ ماهه اش همین بوده!

واکنش شهربانو منصوریان به حکم محرومیتش

واکنش شهربانو منصوریان به حکم محرومیتش

دو سال محرومیت
دوسال محروم شدم چون
از بچگی سعی کردم پیرو امام حسین حقم رابگیرم
دوسال محروم شدم چون دوست نداشتم مسابقه ما زنان را مردان ببینند
دوسال محروم شدم چون دوست نداشتم مردی نامحرم جلوی جمع به من ناسزا بگوید
دوسال محروم شدم بخاطر اینکه داوطلب شدم درروضه امام حسین نوکری کنم
دوسال محروم شدم چون مدال حاصل دوپینگ ندارم
دوسال محروم شدم چون عاشق مردمم ، شهدا و رهبرم هستم و مدال مطهرم را سال ۲۰۱۴ تقدیم رهبرم کردم
دوسال محروم شدم چون سفیر روستانشینان سمیرم هستم
دوسال محروم شدم چون برای خواهرانم هم پدر بودم هم مادر…
دوسال محروم شدم چون به ناحق میگفتن هیس …..من بیشتر فریاد میزدم
به نظر شما خوشحال نباشم از محرومیتم و ….. گله از حکم محرومیتش که در پیج اینستاگرامش موجود است

نظرات