راهنمای ثبت نام رانندگان سرویس مدارس سال ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ در سامانه irtusepand.ir

0

راهنمای ثبت نام رانندگان سرویس مدارس سال ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ در سامانه irtusepand.ir

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس برای سال تحصیلی جاری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ آغاز میشود و رانندگان باید در سامانه سپند ثبت نام کنند . جزئیات کامل را در ادامه در مجله حرف تازه بخوانید

راهنمای ثبت نام رانندگان سرویس مدارس سال 99 - 1400 در سامانه irtusepand.ir

آدرس سایت ثبت نام رانندگان سرویس مدارس

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز ثبت نام رانندگان و شرکت‌های حوزه سرویس مدارس از روز شنبه در سامانه سپند خبر داد.

ضامنی با اشاره به آغاز ثبت نام رانندگان و شرکت‌های حوزه سرویس مدارس از روز شنبه در سامانه سپند، گفت: پس از ثبت نام‌ها تا ۱۵ شهریور ماه لیست رانندگان و شرکت‌ها در اختیار مدارس قرار می‌گیرد

به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی در سی و نهمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه سازمان‌های تاکسیرانی شهرهای کشور و دومین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل بار شهرداری‌های کشور، گفت: امیدوارم امروز هم اندیشی‌ها با دستگاه‌های مختلف منجر به ارتقای حوزه مدیریت تاکسیرانی‌ها بشود.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های تاکسیرانی شهری کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ورود تاکسی‌های اینترنتی به حوزه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: در ابتدای ورود این تاکسی‌ها آسیب‌هایی به آژانس‌ها وارد شد اما نهایتا در قالب دستورالعملی فعالیت آنها ساماندهی شد. تلاش کردیم در چارچوب مورد تایید دیوان بهای خدمات را در چارچوبی حقوقی ساماندهی کنیم. بی تردید باید زیست مسالمت آمیز با تکنولوژی را بپذیریم. در این حوزه نیز سوخت تاکسی‌های اینترنتی بر اساس کارکرد آنها به صورت ماهانه محاسبه و برای آنها واریز شده است.

ضامنی با تاکید بر لزوم آموزش در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: آموزش به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و چندین نوبت آموزش نیز برگزار شد. همچنین سامانه آموزش رانندگان نیز فعال شده تا آگاهی رانندگان و به تبع آن خدمات مناسب تر محقق شود.

وی به موضوع بیمه رانندگان و تعامل با سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و افزود: از سال ۹۲ لیست تامین اجتماعی برای بیمه رانندگان به روز رسانی نشده بود و افرادی که در این حوزه فعال نبودند تحت عنوان راننده از این بیمه استفاده می‌کردند. لذا با صحبت‌هایی که با ریاست سازمان تامین اجتماعی شد مقرر شد پس از شناسایی افرادی که به عنوان راننده در این حوزه فعال نیستند زمینه جایگزینی آنها با رانندگان فراهم شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت: به واسطه اینکه رانندگان ما در فرآیند نوسازی گردش پول در حسابشان وجود دارد دهک آنها بالاتر محاسبه شده که در این راستا مکاتباتی انجام دادیم تا دهک بندی‌ها بر اساس این موضوع محاسبه نشود.

ثبت نام رانندگان مدارس سامانه سپند در سال تحصیلی جاری

وی افزود: در حال حاضر در بحث ثبت نام از رانندگان قرار داریم که از روز شنبه مردادماه سال جاری ثبت نام آنها آغاز خواهد شد. این رانندگان به دو دسته تقسیم می شوند رانندگانی که در سال گذشته در سامانه سپند ثبت نام داشته اند و سهمیه سوخت هم دریافت کرده بودند که این رانندگان باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در صورتی که مشخصات فردی و خودرویی آنها تغییری نکرده باشد نیازی به مراجعه حضوری ندارند و از روز شنبه پیامکی برای آنها ارسال می شود تا اگر تمایل داشتند سال آتی نیز در بحث سرویس مدرسه فعالیت کنند اعلام امادگی کنند و این کار از طریق پیامک انجام خواهد شد و ثبت نام انها انجام می شود و در کارتابل شهرداری ها قرار می گیرد.

وی ادامه داد: اما آن دسته از رانندگانی که در سال گذشته در سامانه ثبت نام نکرده اند و متقاضی فعالیت در حوزه سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده هستند با توجه به هماهنگی انجام شده با دفاتر پیشخوان دولت از روز شنبه سال جاری می توانند به این دفاتر مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند.

وی خطاب به معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، گفت: در حوزه نوسازی تاکسی‌ها، گرفتاری‌هایی پیش آمده که نیازمند کمک در این حوزه است. روزی برای نوسازی به رانندگان تسهیلات پرداخت می‌کردیم و قیمت‌های خودرو نیز مناسب بود. بر همین اساس آمار و ارقام نوسازی در این حوزه نیز نشان دهنده همین هموار بودن مسیر است، اما در سال جاری خودروهای اختصاصی نوسازی ناوگان تاکسیرانی تولیدشان متوقف شد و خودرو سورن نیز هنوز نیامده است. علی رغم درخواست‌ها برای نوسازی تاکسی‌ها ما گرفتار این مشکلات هستیم. لذا باید در این حوزه کمک‌های لازم صورت بگیرد. بر همین اساس پیشنهاد تشکیل صندوق نوسازی را دادیم که امیدواریم امروز در مجمع مصوب شود تا تامین منابع مالی برای نوسازی تسهیل شود.

نصب اپلیکیشن در سرویس‌ها برای رصد و نظارت والدین

ضامنی ادامه داد: امیدواریم مدلی برای نوسازی ون‌ها همانند آنچه که برای اتوبوس‌ها اجرا شد اجرایی کنیم. در حال حاضر نیز نزدیک به زمان آغاز کار مدارس هستیم. لذا سامانه سپند که به دلیل کرونا فعالیتش با دو سال تاخیر مواجه بود امسال بار دیگر فعالیت خود را آغاز می‌کند و کلیه فرآیند سرویس مدارس در این سامانه ثبت و ضبط می‌شود و استعلام رانندگان نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود. تلاش شده بیشتر کارها برای سرویس مدارس در حوزه شهرداری‌ها انجام شود و نهایتا لیست شرکت‌ها و رانندگان در اختیار مدارس قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در این سرویس‌ها اپلیکیشنی برای نظارت والدین پیش بینی شده تا آمد و شد فرزندان خود را رصد و در مرحله بعد به رانندگان امتیاز دهی داشته باشند. ضمنا برچسبی نیز از طریق QRcode با اتصال به سامانه مرکزی ضریب امنیت را در این سامانه افزایش می‌دهد.

نظرات