اسامی بازیگران و خلاصه داستان فیلم عینک دودی

0

اسامی بازیگران و خلاصه داستان فیلم عینک دودی

فیلم عینک دودی فیلمی ایرانی محصول سال ۱۳۷۸ به کارگردانی محمدحسین لطیفی می باشد. این فیلم بارها از رسانه ملی پخش شده و حالا قرار است در ایام عید غدیر از شبکه ۵ پخش شود. در ادامه به معرفی فیلم و اسامی و بیوگرافی بازیگران به همراه نقش در فیلم و خلاصه داستان آن در حرف تازه میپردازیم .

اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم عینک دودی با نقش + خلاصه داستان

خلاصه داستان فیلم عینک دودی

عینک دودی فیلمی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی اصغر عبداللهی محصول سال ۱۳۷۸ است که در خلاصه داستان آن آمده است:

مینا و سینا زوج مرفهی هستند که اکنون تصمیم به جدایی گرفته‌اند. مینا که نویسنده است و اخیراً مقاله ای دربارهٔ حقوق زنان نوشته‌است، به دوستانش می‌گوید که به زودی به آزادی دست پیدا خواهد کرد.

مادر مینا و برخی از دوستانش با جدایی او از شوهرش مخالف هستند اما به رغم همه پندها و اندرزها، او و شوهرش راهی محضر می‌شوند. در محضر، مینا با دختر جوانی که هم نام اوست آشنا می‌شود که نمی‌خواهد با مرد جوانی به نام ناصر که پدرش برای او انتخاب کرده ازدواج کند.

خلاصه داستان فیلم عینک دودی

دختر جوان در دستشویی محضر تصمیم می‌گیرد با تیغ خود را بکشد اما مینا سرمی رسد و از پلکان اضطراری ساختمان او را فراری می‌دهد. از طرفی، ناصر و پدر دختر در حالی که سینا را گروگان گرفته‌اند با اتومبیل به تعقیب آنها می‌پردازند. مینا از طریق تلفن همراهش با دوستش میترا مهدوی که وکیل است تماس می‌گیرد و از او کمک می‌خواهد و زمانی که می‌خواهد به دفتر وکالت میترا برود درمی یابد که شوهرش همراه با ناصر و پدر دختر در دفتر میترا هستند؛ بنابراین همراه با دختر جوان بار دیگر از چنگ آنها می‌گریزد.

اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم عینک دودی با نقش + خلاصه داستان

میترا تلفنی به مینا می‌گوید که به خانه خاله او بروند. پس از مدتی او و سه تن دیگر از دوستان مینا به جمع آنها می‌پیوندند؛ ضمن آنکه دختر جوان را تشویق می‌کنند تا با استفاده از وکالت میترا، به ماجرای ازدواج اجباری اش پایان دهد.

ناصر که همچنان سینا را در گروی خود دارد، به جستجو برای بازگرداندن همسر آینده‌اش ادامه می‌دهد. پس از تعقیب و گریزهای مکرر، سرانجام ناصر و همسر آینده اش درمی یابند که یکدیگر را دوست دارند. مینا و سینا نیز در کنار هم بودن را به جدایی ترجیح می‌دهند، هرچند جر و بحث‌هایشان تمامی ندارد.

بازیگر نقش مینا در فیلم

اسامی بازیگران فیلم عینک دودی به همراه نقش

ایرج طهماسب در نقش سینا
فاطمه معتمدآریا در نقش مینا
حسن شکوهی در نقش ناصر
فقیهه سلطانی در نقش مینا
پانته آ بهرام در نقش میترا
عزیزاله هنرآموز در نقش پدر مینا
جمیله شیخی در نقش مادر
توران مهرزاد در نقش خاله
سعید پیردوست
مریم شفاهی
آتوسا قریشی
حسن نانگلی
علی اصغر حیدری
وجیهه لقمانی
لیلا عباسی
حبیب ثامنیه
عباس مدیر
ناصر سعیدی
مهدی معصومی
محمد مقدسی
علی خدارحمی
محمد حاج حسینی

زمان پخش از تلویزیون

فیلم سینمایی «عینک دودی» به کارگردانی «محمدحسین لطیفی»، شنبه ۱۸ مرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

نظرات