آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی بدون تلخی و سیاه شدن

0

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی بدون تلخی و سیاه شدن

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی در خانه بدون تلخی و سیاه شدن پوست روی آن و نحوه خشک کردن لیمو ترش برای تهیه لیمو عمانی در خانه را در این بخش از مجله حرف تازه میخوانید

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی بدون تلخی و سیاه شدن +ترفند تهیه لیمو عمانی در خانه

لیمو عمانی از چاشنی هایی اسا که در بیشتر خورشت ها و غذاها استفاده میشود و طعمی دلپذیر و خوشایند به انواع غذاها میدهد. یعنی خورشت بدون لیمو عمانی همانقدر بی مزه است که غذای بدون نمک. به تازگی قیمت لبیمو عمانی خیلی گران شده و با توچجه هرزین های بالای زندگی ، حالا که فصل لیمو ترش است دست بکار شوید و در خانه لیمو عمانی درست کنید و در هرینه ها و مخارج زندگی صرفه جویی کنید.

لیموهای خشک شده به صورت کامل یا پودر شده به خورش هایی مثل قورمه سبزی یا قیمه اضافه میشوند طعم و عطری فوق العاده به آنها میدهند. درست کردن و تهیه لیمو عمانی در منزل کار ساده ای است. فقط باید به یک محل آفتاب گیر برای خشک کردن لیمو ترش دسترسی داشته باشید.

مواد لازم:

لیمو ترش شیرازی: ۱ کیلوگرم
سرکه: ۱ فنجان
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه لیمو عمانی در خانه

۱- ابتدا لیموترش ها را بشوئید سپس روی انها نمک بپاشید و به مدت ۱ روز کناری قرار دهید ، پس از ۱ روز لیموها را با آب سرد بشوئید.

۲- درون قابلمه چند لیوان اب بریزید و سرکه را اضافه کنید و اجازه دهید به جوش بیاید ، باید لیموها را در ۲ مرحله به اب جوش مخلوط با سرکه اضافه کنید.

۳- سپس، لیموها را داخل مخلوط آب جوش و سرکه بریزید و ۱۰ ثانیه اجازه دهید بجوشند سپس لیموها را با آب سرد آبکشی کنید.

۴- بعد از آن لیموهای ابکشی شده را مجدد داخل آب جوش بریزید و این بار ۱ دقیقه اجازه دهید لیموها بجوشند سپس داخل آبکش بریزید اما آبکشی نکنید و با همان آب بگذارید خنک شود

۵- پس از خنک شدن لیموها با خلال دندان سوراخ ریزی روی هر لیمو ایجاد کنید ، پارچه ای را در آفتاب پهن کنید و لیموها را به مدت ۱۰ روز روی پارچه قرار دهید

۶- سپس لیموها را داخل سبد بریزید و در سایه قرار دهید تا کامل خشک شوند.

۷- می‌توانید لیمو عمانی‌ها را آسیاب کنید تا پودر یا گرد آن تهیه شود.

توجه: معمولا دو تا سه ماه طول می‌کشد تا لیمو‌ها بطور کامل خشک شوند.

 

 

طرز تهیه لیمو عمانی خانگی

روش‌های دیگر خشک کردن لیمو ترش

خشک کردن لیمو ترش را می‌توان هم برای تهیه لیمو عمانی انجام داد، هم آن را داخل دستگاه خشک کن گذاشته و با اسلایس کردن لیمو، همانند دیگر میوه‌های خشک مصرف کنید.
استفاده از دستگاه خشک‌کن میوه، با حذف آب درون میوه از فساد آن جلوگیری کرده و باعث حفظ کیفیت و ماندگاری محصول در طولانی مدت می‌شود.

نظرات