بیوگرافی و عکس های جدید مهدی وثوقی راد بازیگر و همسرش

0

بیوگرافی و عکس های جدید مهدی وثوقی راد بازیگر و همسرش

بیوگرافی مهدی وثوقی راد و همسرش با عکس های جدید، معرفی کامل بازیگر نقش آدم در سریال روزی روزگاری، سوابق و فیلم و سریال مهدی وثوقی راد، بازیگر نقش آدم در سریال روزی روزگاری الان کجاست‌؟ در ادامه در مجله حرف تازه بخوانید

بیوگرافی مهدی وثوقی راد و همسرش | بازیگر نقش آدم در سریال روزی روزگاری + فیلم شناسی

بیوگرافی مهدی وثوقی راد

مهدی وثوقی راد متولد ۱۳۳۴ در شیراز، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و همچنین نویسنده تئاتر و کارگردان که از بازیگران با سابقه و قدیمی ایرانی است که از شاخص ترین آثار وی میتوان به بازی در نقش آدم در سریال روزی روزگاری اشاره کرد.

او دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی بوده و دارای مدرک آکادمیک بازیگری و کارگردانی در مقطع لیسانس از دانشگاه هنری زیبا می باشد

سال های فعالیت بازیگری

بازیگری را از تئاتر در ۱۳۴۷ و قبل از انقلاب آغاز کرده و با بازی در فیلم سینمایی شرایط عینی در سال (۱۳۶۶) وارد سینما شد.
او در سال ۱۳۵۸ اولین نقش خود را در تلویزیون ایفا کرده است.
از جمله آثار فیلم و سریال این هنرمند قدیمی میتوان به شرایط عینی به کارگردانی احمدرضا گرشاسبی، فیلم آخرین پرواز، چون ابر در بهاران بانی چاو ، عشق گمشده و … اشاره کرد.

همسر مهدی وثوقی راد کیست

از زندگی شخصی و ازدواج و همسر و فرزند وی اطلاعی در دست نیست

زندگینامه مهدی وثوقی راد بازیگر و همسرش

شروع از سال ۴۵ با تئاتر

سال ۴۵ یا ۴۶ وارد اداره آموزشی تئاتر شدم و یک دوره یک‌ ساله را گذراندم. آن موقع در شیراز زندگی می‌کردم و در ادامه با گروهی که با حسن زارعی، کاظم بزرگ‌طلب، حسن پورشیرازی و محمدجواد بخشی‌زاده تشکیل داده بودیم به روی صحنه می‌رفتم. ۱۰- ۱۲ سال در این گروه کار کردم تا این‌که سال ۵۸ وارد دانشکده تهران شدم و در تهران ماندگار شدم. اولین کاری که در تهران انجام دادم هم نمایش “امپراطور جونز” به کارگردانی مجید جعفری بود و بعد از آن دو نمایش “الموت” و “بکت” را هم با ایشان کار کردم.

بازیگر نقش آدم در سریال روزی روزگاری

وثوقی راد در سال ۱۳۷۰ با بازی در سریال روزی روزگاری در نقش آدم به کارگردانی امرالله احمدجو به مخاطبان معرفی شد و خوش درخشید

بیوگرافی و عکس های جدید مهدی وثوقی راد بازیگر

 

کارمند رسمی اداره تئاتر

مدت ۲۱ یا ۲۲ سال هم کارمند رسمی اداره تئاتر بودم. از سال ۵۲ به صورت قراردادی برای اداره فرهنگ و هنر کار کردم، سال ۵۸ استخدام رسمی شدم و سال ۷۴ خودم را بازخرید کردم.

علت کم کاری مهدی وثوقی راد

من سال ۷۴ به مدت ۲ سال از ایران خارج شدم و وقتی برگشتم مثل این‌که اسم مرا کلاً خط زده بودند! می‌گفتند وقتی اسم شما می‌آمد، عده‌ای می‌گفتند به این آقا پیشنهاد ندهید چون اولاً در ایران نیست و ثانیاً اگر باشد هم قبول نمی‌کند.

جدیدترین عکس های مهدی وثوقی راد

بازیگر نقش آدم در سریال روزی روزگاری کیست

وسواس در انتخاب نقش

برای سریال‌های بزرگی هم از من دعوت شد اما تمام پیشنهادات را رد کردم چون دوست نداشتم در آن سریال‌‌ها بازی کنم. در این فاصله پیشنهاد ۶ فیلم سینمایی هم داشتم که حتی برای یکی از آن‌ها مرا تهدید کردند که اگر بازی نکنی از اداره تئاتر اخراجت می‌کنیم. شاید برای کسی که می‌خواهد وارد دنیای تصویر شود، پیشنهاد نقش اول ۶ فیلم سینمایی یک موهبت باشد اما من دنبال این نبودم چون سلیقه و تفکرم با آن آثار جور در نمی‌آمد. حتی پای اخراج از اداره ایستادم و بازی نکردم. اگر بدانم یک فیلم یا سریال باب طبع مردم جامعه است، آن را بازی می‌کنم.

بازیگر نقش ادم در سریال روزی روزگاری کجاست

همبازی با خسرو شکیبایی

آقای وثوقی در سریال “مدرس” و سریال روزی روزگاری با مرحوم خسرو شکیبایی همبازی ‌بود که در نقش آدم در روزی روزگاری در کنار زنده یاد شکیبایی حضور داشت

بعد از گذشت چند سال از ساخت سریال روزی روزگاری، حالا این سریال در شبکه آی فیلم در حال پخش است و از بیشتر بازیگران این سریال خبری نیست و فعالیت هنری از آنها به چشم نمیخورد و یا درگذشتند.
آقای وثوقی راد نیز در این مدت بسیار کم کار شده و بعد از چند سال غیبت در عرصه بازیگری در جدیدترین نقشش در نمایش زندانی خیابان نواب بازی کرد.

بیوگرافی و سوابق هنری مهدی وثوقی راد

اینستاگرام و پیج شخصی

vosoughi_rad

سوابق کاری مهدی وثوقی راد

• فیلم آخرین پرواز به کارگردانی احمدرضا درویش
• فیلم بانی چاو به کارگردانی احمدرضا گرشاسبی
• فیلم عشق گمشده به کارگردانی سعید اسدی
• سریال روزی روزگاری به کارگردانی امرالله احمدجو
• چون ابر در بهاران
• شرایط عینی

نظرات