arongroups

خلاصه داستان و اسامی بازیگران سریال قلندران

0

سریال “قلندران″، سریال ایرانی به کارگردانی احمدرضا درویش است. این سریال در ژانر تاریخی-درام در سال ۹۹ ساخته و به تازگی پیش تولید آن آغاز شده است. حالا قرار است این سریال  به زودی از طریق صدا و سیما منتشر شود. در ادامه مطلب به معرفی سریال “قلندران” و بازیگران آن می پردازیم و همچنین زمان پخش آن را در سال آینده به اطلاع شما عزیزان میرسانیم. با ما باشید.

خلاصه داستان و اسامی بازیگران سریال قلندران

 

خلاصه داستان سریال قلندران

سریال “قلندران”، روایتگر داستانی واقعی در دل عصر صفویه است. همه رویدادهای فیلم‌نامه “فصل قلندران” از زبان “خالو حسین” روایت می‌شود. “خالو حسین” دادور، فرزند “ابراهیم پیک دادور” است که در کودکی تحت تعالیم پدر خود در دسته صیادان مروارید فعال بوده است. “ابراهیم بیک دادور”، پدر “خالو حسین”، تاجر جواهر و مروارید در خطه جنوب بوده که همه اموال و گنجینه جواهراتش توسط پرتغالی‌ها در هرمز مصادره شده و به یغما رفته است. “خالو حسین” با همان سن‌ اندکش صندوقچه حاوی مروارید سفید (مرجانه) یادگار پدرش را در قعر دریا و در لابه‌لای بدنه یک کشتی غرق شده پنهان کرده است.

احمدرضا درویش

حالا در سال ۱۰۳۱ هجری قمری “خالو حسین دادور”، کهنسال‌ترین ساکن جزیره هرمز همراه با فرزندان، نوه‌ها، نبیره‌ها و اقوام خود در یک سفر جمعی عازم دریا شده‌اند. همراهان “خالو حسین” همه ماهیگیر و صیاد مروارید هستند. “خالو حسین” روی عرشه کشتی بادبانی، در بستر دراز کشیده و کودکان صیاد مروارید، دور او حلقه زده‌اند.

قلندران

“خالو حسین” با سیمایی حاکی از یکصد و بیست و پنج سال تجربه‌های تلخ و شیرینی، خاطرات گذشته را مرور می‌کند. نوه‌ها، نتیجه‌ها و نبیره‌های “خالو حسین”، مبهوت، به سخنان “خالو حسین” گوش می‌دهند. صدای “خالو حسین”، در پیچ و تاب بادبان‌ها می‌پیچد. “خالو حسین دادور”، به یکصد و بیست سال قبل اشاره می‌کند، به دوران پس از استیلای مغولان و تیموریان و آنچه بر ایرانیان گذشته است.

داستان سریال قلندران

این سریال در ۸ فصل ۱۳ قسمتی که هر قسمت ۶۰ دقیقه زمان دارد ساخته خواهد شد. برای نگارش فیلم‌نامه این اثر ۶ ماه تحقیق شده است. همچنین مدت نگارش فیلم‌نامه ۱۸ ماه بوده و ۴ نویسنده، فیلم‌نامه این اثر را به نگارش درآورده‌اند. هنوز جزئیات بیشتر از این سریال، اسامی بازیگران، تصاویر و زمان دقیق پخش آن منتشر نشده است.

 

 

نظرات