عکس و فیلم بمب گذاری مهاباد و اعدام عاملان بمب گذاری

0

عکس و فیلم بمب گذاری مهاباد و اعدام عاملان بمب گذاری

بمب گذاری مهاباد در سال ۸۹ در مراسیم رژه نیروهای مسلح توسط گوهمک کومله انجا شد که بعد از  دستگیری عوامل بمبگذاری، حالا در تیر ماه ۹۹ حکم اعدام دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله اجرا شد و به دار مجازات آویخته شدند. در ادامه جزئیات و ماجرای بمب گذاری و فیلم و تصاویر مربوط به این جنایت را مشاهده کنید

عکس و فیلم بمب گذاری مهاباد و اعدام دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله عاملان بمبگذاری

اعدام دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله

در پی بمب گذاری سال ۱۳۸۹ در شهرستان مهاباد و دستگیری عوامل گروهک‌های تروریستی وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شبکه بمبگذاری در سال ۱۳۹۲ منهدم شد و امروز ۲۴ تیرماه سال ۹۹ دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد که حکم اعدام آن‌ها پس از طی تمامی مراحل قانونی تایید شده بود اجرا گردید.

در جریان بمب گذاری و انجام این اقدام تروریستی، ۱۲ نفر از هموطنان کرد و آذری زبان به شهادت رسیده و بیش از ۴۰ نفر نیز مجروح شدند که بیشتر شهدا و مجروحان زن و کودک بودند.

عوامل شهادت ۱۲ نفر از هموطنان کرد و آذری زبان آذربایجان غربی به سزای اعمال خود رسیدند.

در پی اجرای حکم دو تن از محکومان روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان متن اطلاعیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
بدین وسیله به اطلاع هموطنان عزیز به ویژه مردم شریف و نجیب استان آذربایجان غربی می رساند:

در پی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد و دستگیری عوامل گروهک های تروریستی وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه شبکه بمب گذاری در سال ۹۲ منهدم شد و امروز ۲۴ تیرماه دو تن از عوامل اصلی بمب گذاری سال ۸۹ در شهرستان مهاباد که حکم اعدام آنها پس از طی تمامی مراحل قانونی تایید شده بود اجرا شد.

گفتنی است در جریان بمب گذاری و انجام این اقدام تروریستی توسط محکومان فوق الذکر در سال ۸۹، ۱۲ نفر از هموطنان کرد و اذری زبان به شهادت رسیده و بیش از ۴۰ نفر نیز مجروح شدند که تعدادی از خانواده ی معزز شهدای این حادثه تروریستی نیز در مراسم اعدام در محوطه زندان ارومیه حاضر بودند.

روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی بار دیگر تاکید می کند سیاست قطعی دستگاه قضایی در دوران تحول برخورد قاطع و عبرت آموز با برهم زنندگان امنیت عمومی و افرادی که دستشان به خون پاک هموطنان عزیز آلوده گردیده می باشد و ان شا الله این مسیر مستدام خواهد بود.

عکس و فیلم بمب گذاری مهاباد در سال 89

ماجرای بمب گذاری مهاباد در سال ۸۹

در جریان بمب‌گذاری ۳۱ شهریور ماه که همزمان با رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بود عوامل گروهک تروریستی کومله به دستور سرکرده این گروهک تروریستی عبدالله مهتدی بمبی را در میان جمعیتی که برای دیدن مراسم رژه نیروهای مسلح در مرکز شهر جمع شده بودند منفجر کردند که در جریان این انفجار تروریستی متاسفانه ۱۲ نفر به شهادت رسیدند و ۴۰ نفر نیز بشدت مجروح شدند.

عوامل تیم تروریستی کومله که به نیابت از سرویس‌های بیگانه و اطلاعاتی خارجی این عملیات تروریستی را ترتیب داده بودند، پس از انجام این عملیات تروریستی کشور را ترک و مدتی به کردستان عراق متواری شدند.

این تیم تروریستی که دوره‌های ویژه‌ای را در این ارتباط دیده بودند مدتی در کشور بوده و پس از آن به کردستان عراق و اردوگاه کومله ملحق می‌شوند. در اردوگاه گروهک تروریستی کومله و به دستور شخص عبدالله مهتدی پس از طی دوره‌های ویژه بمب‌گذاری و تروریستی برای انجام بمب‌گذاری در روز ۳۱ شهریور ماه به کردستان ایران اعزام شدند. این تیم پس از ورود به کشور و خاک کردستان مدتی در مهاباد مخفی شده و برای روز بمب‌گذاری آماده می‌شوند.

تا اینکه متاسفانه این تیم تروریستی موفق می‌شوند خواسته اربابان خارجی خود و سرویس‌های بیگانه را جامه عمل پوشانده و بمب را در میان کودکان و خانواده‌های مدنی بی‌گناه و غیرنظامی منفجر کنند که در نهایت در جریان این بمب‌گذاری وحشیانه و ضدانسانی ده‌ها تن از مردم بی‌گناه مهاباد به خاک و خون کشیده شدند.

در همان لحظات اولیه انفجار تروریستی ۱۲ نفر از هموطنان کردزبان مان، به همراه ۴۰ تن دیگر از مردمی که برای دیدن رژه نیروهای مسلح به مرکز شهر آمده بودند، به شدت مجروح شدند.

 

ماجرای کامل بمب گذاری مهاباد در مراسم رژه نیروهای مسلح در سال 89

دستگیری عوامل بمبگذاری در مهاباد

تا اینکه در نهایت با اینکه این تیم تروریستی از کشور خارج شده و مدت‌ها بعد دوباره وارد کشور شده بودند و در حالی که در شوک بودند و انتظار دستگیری و شناسایی نداشتند، سربازان گمنام جان برکف و فداکار وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران که لحظه به لحظه کوچک‌ترین تحرکات این افراد را تحت نظر گرفته بودند به خانه تیمی این تروریست‌های کومله یورش برده و تعدادی را دستگیر کردند.

‌ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با اشراف کامل اطلاعاتی بر منطقه و رصد کوچک‌ترین تحرکات عوامل استکبار جهانی موفق شدند عوامل بمب‌گذاری روز ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۸۹ در شهرستان مهاباد را دستگیر کنند. بر اساس این اطلاعیه تعداد افراد این تیم تروریستی ۵ نفر بودند که شامل یک زن و ۴ مرد می‌شدند.

 

بیوگرافی و اعدام دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله عاملان بمبگذاری مهاباد

بیوگرافی دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله

قرار بوده ⁧ دیاکو‌ رسول زاده ⁩ وقتی وارد جمعیت شد کیف را بین پاهایش بگذارد که خودش هم کشته شود و سرنخی از عامل اصلی جنایت نماند اما می‌ترسد و کیف را بین جمعیت رها می‌کند، که ۱۲ نفر شهید و ۴۰ نفر مجروح می‌شوند. دیاکو در دادگاه وکیل انتخابی داشته اما دفاعیات در مقابل مستندات عاجز بوده‌اند.

در تاریخ ۲۴ شهریور ۸۹ ⁧‌دیاکو رسول زاده ⁩ و ⁧‌‌صابر شیخ‌ عبدالله ‌ رسما از فردی به نام رحیم دستور عملیات تروریستی در رژه روز ارتش مهاباد را دریافت می‌کنند. رحیم می‌گوید این ماموریت درخواست عبدالله مهتدی است مهتدی یک میلیارد تومان برای تروریست‌ها در نظر گرفته بود اما طناب دار نصیبشان شد./ منبع: تسنیم

 

نظرات