هکر توییتر کیست و ماجرای هک توییتر چهره مشهور

0

هکر توییتر کیست و ماجرای هک توییتر چهره مشهور و درخواست بیت کوین

پس از هک توییتر چهره های مشهور چون باراک اوباما، بیل گیتس، ایلان ماسک و هکرها شمار زیادی از حساب‎های توییتری شخصیت‎های مشهور و سیاستمداران آمریکا حالا این سوال پیش می آید که هک توییتر کار کیست و چه کسانی در هک کردن آن نقش داشتند.

هکر توییتر کیست و ماجرای هک توییتر چهره مشهور و درخواست بیت کوین

 

هک توییتر توسط چه کسانی انجام شد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، توییتر می‎گوید «عملیات هکری که بیشتر حساب‎های این شبکه اجتماعی را هدف حمله قرار داده بود، متوقف کرده است.»

توییتر همچنین از صاحبان حساب‎های هک شده خواسته تا زمان رفع مشکل رمز خود را تغییر دهند.

مدیران توییتر می‎گویند «ما از وقوع حادثه امنیتی که بر حساب‎هایی در پلتفرم ما تاثیر گذاشته، اطلاع یافتیم.»

به گفته آنها «درباره این حمله هکری تحقیق کرده و تدابیر لازم را برای اصلاح آنچه روی داده انجام خواهند داد.»

در همین حال «جک دورسی»، موسس توییتر، که خود یکی از افرادی است که حسابش هک شده، می‎گوید «روزی سخت برای ما در توییتر؛ احساس بدی داریم؛ نتایج تحقیقات را پس از تکمیل شدن تحقیقات اعلام خواهیم کرد.»

هک توییتر توسط چه کسانی انجام شده است

«باراک اوباما»، رییس جمهور سابق آمریکا، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا، «مایکل بلومبرگ»، میلیاردر آمریکایی، «بیل گیتس»، «ایلان ماسک» «جف بزوس» از جمله افراد شاخصی هستند که حساب آنها در توییتر هک شده است.

همچنین حساب شرکت‎های «اپل» و «اوبر» نیز هدف حمله هکری قرار گرفته و هک شدند.

واکنش توئیتر به هک حساب کاربری چهره ای مشهور

توییتر به هک شدن حساب افراد مشهور در این شبکه اجتماعی واکنش نشان داد.

به نقل از فاکس نیوز، در نخستین واکنش به هک حساب‌های توییتری چهره‌های مشهور مانند باراک اوباما، بیل گیتس، ایلان ماسک و… توییتر اعلام کرد هکر‌ها با هدف قرار دادن برخی از کارمندان دارای دسترسی به سیستم‌های داخلی توانسته اند به این حمله دست بزنند.

تیم پشتیبانی توییتر امروز در واکنش به این حمله بی سابقه در حساب توییتری خود نوشت: ما متوجه شدیم که یک حمله هماهنگ شده مهندسی اجتماعی از سوی افرادی که توانسته اند برخی از کارمندان ما را که (اجازه) دسترسی به سیستم‌ها و ابزار‌های داخلی داشتند، هدف قرار دهند. تحقیقات ما همچنان در جریان است؛ اما این چیزی است که تا الان می‌دانیم.

هکر توییتر کیست و ماجرای هک توییتر چهره مشهور و درخواست بیت کوین

درخواست بیت کوییت با حساب توییتر افراد معروف

گفتنی است در این حمله بی سابقه هکری که حساب‌های افراد سرشناس، سیاستمداران و برخی شرکت‌ها هدف گرفته شد، هکر‌ها با ارسال پستی از مخاطبان خواسته بودند تا با پرداخت هزار دلار ارز دیجیتال بیتکوین به حسابی که معرفی کرده بودند، دو هزار دلار دریافت کنند.

بطور مثال هکر‌ها در پیامی که از طریق حساب توییتری بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت منتشر کرده بودند، نوشتند: هرکسی از من می‌خواهد تا (دارایی ام) را ببخشم و الان زمان آن است. من تمامی پرداخت‌هایی را که به آدرس بیت کوین من ظرف نیم ساعت (آتی) فرستاده شود، دو برابر می‌کنم. اگر هزار دلار بفرستید، من به شما دو هزار دلار برمی گردانم. فقط برای سی دقیقه. لذت ببرید.

نظرات