عمو یحیی قهوه چی محبوب سلبریتی ها کیست؟ +ماجرای قتل و حکم اعدام عمو یحیی

0

عمو یحیی قهوه چی محبوب سلبریتی ها کیست؟

عمو یحیی قهوه چی محبوب سلبریتی ها و چهره های معروف و بازیگران است که صاحب قهوه خانه معروفی در دربند است که سال گذشته به اتهام قتل بازداشت شد و حالا به تازگی حکم قصاص و اعدام برای او صادر شده است . در ادامه به معرفی کامل عمو یحیی صاحب قهوه خانه پاتوق بازیگران و سلبریتی ها با عکس و تصاویری در کنار بازیگران میپردازیم.

عمو یحیی قهوه چی محبوب سلبریتی ها کیست؟ +ماجرای قتل و حکم اعدام عمو یحیی

رسیدگی به این پرونده از شهریور ماه سال ۹۸ به دنبال انتقال پیکر نیمه جان مرد میانسالی به نام رشید به بیمارستان شهدای تجریش آغاز شد .وی که چاقو خورده بود ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد.

ماجرای قتل و حکم اعدام عمو یحیی

در بررسی ها روشن شد رشید پس از درگیری با شریک کاری اش به نام یحیی در قهوه خانه معروف در دربند با ضربه چاقو زخمی شده است.

مأموران پلیس بلافاصله به قهوه خانه معروف رفتند و یحیی ۵۰ ساله را بازداشت کردند .وی که بیشتر بازیگران سینما و تاتر او را می شناسند و به عمو یحیی معروف است به دعوا با شریک کاری اش اعتراف کرد و قتل را گردن گرفت .

وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی پای میز محاکمه ایستاد که پسر و مادر قربانی برای وی حکم قصاص خواستند.

عمو یحیی و سحر قریشی

عکس و بیوگرافی عمو یحیی قهوه چی محبوب سلبریتی ها

جزئیات واقعه قتل از زبان عمو یحیی

یحیی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: صاحب قهوه خانه ای زیر پله ای در خیابان دربند هستم. ۳۵ سال بود که با رشید شریک بودم و قهوه خانه ما به پاتوق بازیگران و سلبریتی ها تبدیل شده بود. رشید قول داده بود تا سرقفلی مغازه را به من برگرداند اما هر بار طفره می رفت.

وی ادامه داد: آخرین بار از او خواستم تا به قولش عمل کند اما گفت که تصمیم ندارد سرقفلی را به من برگرداند .به همین خاطر عصبانی شدم و با چاقویی که در دست داشتم به یک ضربه به او زدم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت :باور کنید نمی‌دانم چرا دست به چنین کاری زدم. من آن موقع فشار خون بالا داشتم و در آن لحظه تعادلم را از دست داده بودم. حتی به خاطر ندارم که ضربه را چطور به مقتول زدم.

من سالها بود که رشید و خانواده اش را میشناختم .خانواده او همیشه به من لطف و محبت داشتند و من شرمنده آنها هستم و می دانم اشتباه کرده ام و بعد از قتل پشیمان شدم و به همین خاطر وقتی دوستانم رشید را به بیمارستان رساندند من در قهوه خانه ماندم و فرار نکردم .من از همان ابتدای دستگیری نیز حقیقت را به پلیس گفتم. حالا هم می‌گویم شرمنده هستم .

 

عمو یحیی و احسان علیخانی

عمویحیی و احسان علیخانی

صدور حکم قصاص اعدام برای عمو یحیی

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده و درخواست اولیای دم وی را به قصاص محکوم کردند. پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت. اولیای دم مقتول که همسر و فرزندش بودند، درخواست قصاص کردند. آنها گفتند: اصلا برایمان باورپذیر نیست یحیی قاتل باشد، چون در واقع ما خانه یکی بودیم. پدرمان جانش را از دست داده و ما درخواست قصاص داریم.

عمو یحیی و جواد عزتی

حکم قصاص اعدام برای یحیی صاحب قهوه خانه ای در دربند تهران

 

عکس و بیوگرافی عمو یحیی قهوه چی

یحیی قهوه چی ۶۰ ساله که قهوه خانه اش پاتوق بسیاری از سلبریتی ها و چهره های مطرح کشور بود، صاحب قهوه خانه ای معروف به نام  “قهوه خانه عمو یحیی” واقع در محله دربند تهران است که که پاتوق هنرمندان، بازیگران سینما و تاتر و تلویزیون و چهره های سرشناس کشور بود که سال گذشته، پس از مشاجره با شریک تجاری اش وی را با سلاح سرد به قتل رساند.

۳۵ سال شراکت و آخرش قتل

نزاع در حالی بین دو شریک قهوه خانه دار به نام های یحیی و رشید رخ داد که آنها مدت ۳۵ سال را با هم در قهوه خانه ای زیرپله واقع در تجریش، خیابان شهید دربندی، چهار راه حسابی همکاری کرده بودند. علاوه بر شریک، این دو با هم دوستان بسیار صمیمی بودند و بچه‌ها و فرزندانشان را با هم بزرگ کرده بودند.

عمو یحیی و سحر دولتشاهی

عمویحیی صاحب قهوه خانه دربند و سحر دولتشاهی

 

درآمد خوب به دلیل حضور سلبریتی ها و بازیگران

یحیی در دادگاه گفت: قهوه‌خانه به‌دلیل حضور سلبریتی‌ها خیلی معروف شده بود و مشتری زیاد داشت و من درآمد خوبی داشتم؛ شریکم گفته بود خسته شده و می‌خواهد سرقفلی مغازه را به من بدهد، ما توافق کرده بودیم اما وقتی به عمل رسید، دوستم حرفش را پس گرفت و گفت این کار را نمی‌کند.

همه آنها می‌دانند من آدم آبروداری هستم و حلال و حرام می‌دانم. یک لقمه نان حرام سر سفره زن و بچه‌ام نگذاشته‌ام، یک لحظه از دست‌دادن کنترل اعصابم من را به اینجا رساند. حالا هم هرچه اولیای دم می‌گویند، قبول دارم فقط درخواست دارم من را از ته دل ببخشند. بچه‌های مقتول به من عمو یحیی می‌گفتند، اصلا همه اهالی با زبان این بچه‌ها به من عمو یحیی می‌گفتند و من خیلی پشیمان هستم. / منبع: رکنا. روزنامه شرق

نظرات