arongroups

آیا ورود بیماری طاعون خیارکی به ایران صحت دارد؟ + جزئیات کامل

0

آیا ورود بیماری طاعون خیارکی به ایران صحت دارد؟ + جزئیات کامل

عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور را تکذیب کرد .در ادامه جزئیات خبر را و پاسخ بهداشت جهانی و مینو محرز را درباره شیوع طاعون خیارکی در چین را در مجله حرف تازه میخوانید.

آیا ورود بیماری طاعون خیارکی به ایران صحت دارد؟ + جزئیات کامل

تکذیب خبر بیماری طاعون خیارکی در ایران

مینو محرز در مورد شایعه ورود بیماری طاعون خیارکی به کشور اظهار کرد: موضوع ورود طاعون خیارکی به کشور اساساً کذب است و هیچ گزارش رسمی در مورد ابتلای افراد به این بیماری در کشور طی هفته‌های گذشته نداشته‌ایم.

وی افزود: بخش اپیدمیولوژی حوزه سلامت، به صورت بسیار دقیق این موضوع را رصد کرده است که مشخص شد این بیماری در میان جوندگان دیده شده و گزارشی در مورد انسانی بودن این بیماری دیده نشده است.

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: البته که طاعون به خودی خود جای نگرانی دارد اما طی سالهای اخیر در ایران بیماری طاعون کنترل شده است و راه درمانی این بیماری هم فقط مصرف آنتی بیوتیک است.

محرز بیان کرد: از مردم می‌خواهم که در میان فضای اضطرابی ناشی از شیوع ویروس کرونا خودشان را درگیر شایعات فضای مجازی نکرده و فقط اخبار را از مراجع رسمی دریافت کنند.

پاسخ بهداشت جهانی درباره طاعون خیارکی

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که طاعون خیارکی در چین که روز گذشته ابتلای یک نفر در شمال این کشور و ۳ مورد در مغولستان شناسایی شده بود، تهدیدی جدی تلقی نمی شود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، یک مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت با اشاره به این موضوع گفت: شیوع بیماری طاعون خیارکی در چین به صورت خوبی در حال مدیریت است و خطر بزرگی محسوب نمی شود.

«مارگاریت هریس» سخنگوی رسمی این سازمان جهانی در این باره در ژنو گفت:هم اکنون در حال کنترل شیوع این بیماری با همکاری مقامات چین و مغولستان هستیم و در حال حاضر این موضوع خطر بزرگی نیست ولی با این حال ما اوضاع را از نزدیک تحت نظر داریم.

اظهارات این مقام سازمان جهانی بهداشت یک روز پس از شناسایی یک مورد ابتلا به طاعون خیارکی در شمال چین و شناسایی ۳ مورد در مغولستان و پس از آن صورت می گیرد که چین دستورالعمل های پیشگیری از این بیماری را برای شهروندانش منتشر کرده بود.

صبح روز دوشنبه مقامات چین از سطح سوم خطر شیوع ویروس طاعون خیارکی در یکی از مناطق استان مغولستان داخلی در شمال این کشور خبر دادند.

همزمان وزارت بهداشت مغولستان نیز از شناسایی ۳ مورد ابتلا به طاعون خیارکی در شمال این کشور خبر داد.

نظرات