امن ترین راه سفر کدام است؟ اتوبوس؟ قطار؟ هواپیما؟

0

زمانی که قصد سفر دارید به سراغ خرید بلیط هواپیما می روید و یا اتوبوس و قطار را جایگزینی بهتر برای سفر می دانید؟ شاید هم ترجیح می دهید که با وسیله شخصی خود به سفر بروید؟ انتخاب وسیله سفر مناسب می تواند در کیفیت سفرتان تاثیر داشته باشد! برای برنامه ریزی سفر، معمولا به دنبال امن ترین راه سفر هستیم. اگر بخواهید به سفر چند روزه ای بروید، کدام وسیله را انتخاب می کنید؟ بیشتر مردم از سفر با هواپیما ترس دارند. هر از گاهی خبر سقوط هواپیما، ترس بر دل مردم می اندازد. به گونه ای که گمان می کنند، هواپیما، خطرناک ترین وسیله نقلیه است. شاید این ترس به واسطه معلق بودن درهوا به وجود آمده باشد. شاید هم به علت کمتر دیده شدن این سانحه، باشد که با شنیدنش، تعجب می کنیم.

 سفر

آمار مرگ و میر با کدام وسیله نقلیه بیشتر است؟

طبق آمار، سفرهای جاده ای با اتوبوس و ماشین های سواری، بیشترین نرخ مرگ و میر را دارند. اما از آن جایی که این وسیله ها معمولا سرنشینان کمتری دارند، کمتر در صدر اخبار و توجه رسانه ها قرار می گیرند. تعداد تصادفات جاده ای بسیار بیشتر از تعداد تصادفاتی است که قطار و هواپیما دارند اما از آن جایی که قطار و هواپیما سرنشینان بیشتری دارند، در صورت بروز حادثه، تا مدت ها صدر خبرهای روز خواهند بود.

سفر

قطار امن تر است یا هواپیما

شاید تعجب کنید اما هواپیما امن ترین راه سفر است، پس می توانید اگر تا به امروز از هواپیما ترس داشته اید بهتر است از الان به بعد بلیط هواپیما تهیه کنید و به سفر بروید. اما هنوز هم، بسیاری از مسافران دلهره پرواز را در طول پرواز دارند. طی تحقیقاتی که انجام شد، قطار دومین وسیله نقلیه امن در سفر است که طبق آمار، در یک بازه ۹ ساله، ۰٫۴۳ نفر به ازای هر میلیون مایل سفر، تلفات داشته است. بله! این آمار شگفت انگیز است. در صورتی که مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای، ۷٫۳ نفر در این بازه است. با وجود اینکه آمار تصادفات جاده ای چشم گیر است اما خرید زیاد بلیط اتوبوس، نشان دهنده این است که مردم بیشتر به این وسیله اعتماد می کنند!

چرا هواپیما امن ترین وسیله نقلیه است؟

بر اساس تحقیقاتی که دانشگاه ام ای تی در بین سال ها ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ انجام شده است، با توجه به میزان انتقال مسافرین، احتمال کشته شدن در پروازهای ایالت متحده، ۱ در ۴۵ میلیون پرواز است. این بدین معنا است که اگر یک مسافر هر روز از این وسیله نقلیه استفاده کند، تا ۱۲۳۰۰۰ سال، دچار سانحه هوایی نمی شود. اما موضوع در کشورهای دیگر، کمی فرق دارد. با قدیمی شدن هواپیماها، باید برخی از آن ها از دور پرواز خارج شوند تا امنیت مسافر به خطر نیفتد. کشورهایی که با تحریم مواجه هستند، کمتر می توانند استانداردها را رعایت کنند. با وجود این که در پروازهای مختلف، شاهد سقوط هواپیما در سراسر جهان و ایران بوده ایم، اما باز هم میزان تلفاتی که هواپیما دارد، به مراتب، خیلی کمتر از قطار و اتوبوس است.

طبق تحقیقات کشته شدگان راه هوایی، به ازای هر میلیون مایل سفر، تنها ۰٫۰۷ درصد بوده است. به عبارت دیگر، در هر یک میلیون پرواز تنها ۲٫۱ نفر کشته می شوند. این آمار ثابت می کند که هواپیما، بهترین و امن ترین راه هوایی است.

سفر

امنیت روز افزون هواپیماها

هرچند همه وسایل نقلیه به دنبال افزایش ایمنی و حفاظت از جان مسافرین خود هستند اما ورود تکنولوژی های پیشرفته و تجهیزات مدرن در هواپیماها، نسبت به وسایل دیگر پیشی گرفته است. این تجهیزات، امنیت سفر را بالاتر برده است و هم اکنون، در سالی قرار داریم که امنیت پرواز، بالاترین حد خود در طی ادوار گذشته قرار گرفته است. پس اگر قصد سفر به جایی را دارید و امنیت برایتان مهم است، بلیط هواپیما تهیه کنید و با هواپیما، به سفری هیجان انگیز بروید.

علاوه بر امنیت، سطح بالای کیفیت در سفرهای هوایی بسیار بالاست. مسافران به هنگام خرید بلیط هواپیما می توانند از کلاس های مختلف پروازی استفاده کنند. البته قیمت بلیط هواپیما در کلاس های مختلف پروازی متفاوت است. اکونومی ارزانترین حالت و فرست کلاس گرانترین می باشد.

با وجود این که هواپیماها امن ترین راه پرواز هستند اما همچنان مسافرینی را می بینید که در هنگام سوار شدن، ترس و اضطراف فراوانی دارند. اگر هنوز هم از سفر هوایی می ترسید بهتر است بلیط قطار را برای سفری که در پیش دارید، تهیه کنید. قطار با سرعت کمتر و آرامش بیشتری حرکت می کند. با این که دیرتر به مقصد می رسید اما، ارزش آرامش خاطر شما را دارد.

خرید بلیط سفرمی

اگر علاقمند با هر وسیله نقلیه عمومی هستید، به راحتی می توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی از سایت سفرمی تهیه کنید. تنها کافیست به آدرس https://www.safarme.com مراجعه کنید.

 

نظرات