بیوگرافی و عکسهای شیوا خنیاگر بازیگر

2

بیوگرافی و عکسهای شیوا خنیاگر بازیگر

بیوگرافی شیوا خنیاگر

شیوا خنیاگر بازیگر کشورمان در سال ۱۳۴۶ در تهران متولد شد.
وی دارای لیسانس ادبیات فارسی در سال ۱۳۶۳ بوده است و همچنین دوره فیلمنامه نویسی را سال ۱۳۶۹ گذراند.
وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۸ با فیلم عبور از غبار آغاز کرد.

 شیوا خنیاگر

خانواده خنیاگر

مادرش که از مهاجران روس بود در ۱۹ سالگی شیوا در یک تصادف جان خود را از دست داد و پدرش که گیلانی بود پنج شش سال بعد از فوت مادرش در اثر یک بیماری جان خود را از دست داد او یک پسر دارد به نام علیرضا.

همسر شیوا خنیاگر

در بسیاری از سایت ها از ناصر ممدوح بازیگر و دوبلور کشورمان به عنوان همسر شیوا خنیاگر نام برده می شود و این بازیگر برای روشن شدن این موضوع مجبور به انتشار عکس همسر سابقش شد.
این بازیگر تاکید کرد که این عکس را بخاطر روشن شدن موضوع و رفع سوء تفاهم منتشر کرده است.

 شیوا خنیاگر

آدرس پیج اینستاگرام شـیوا خنیاگر : @shivakhonyagar

فیلم شناسی خنیاگر

سینمایی

دلتنگی های عاشقانه (۱۳۹۱)–بی تابی بیتا (۱۳۹۰) –یک سطر واقعیت(۱۳۹۰)– رهاتر از دریا (۱۳۸۹)– امشب شب مهتابه (۱۳۸۷)– بیداری (۱۳۸۷) – چهره به چهره (۱۳۸۷) –سایه وحشت (۱۳۸۷)– دوشیزه باران (۱۳۸۶) – کلاغ پر (۱۳۸۶) – سوغات فرنگ (۱۳۸۵) – مقلد شیطان (۱۳۸۵) –ستاره می‌شود (۱۳۸۴) – ازدواج صورتی (۱۳۸۳) – عروس فراری (۱۳۸۳) – پسران مهتاب (ارتشی در تاریکی) (۱۳۸۱)– جایی دیگر (۱۳۸۱) – چهره (۱۳۷۴) – فردا روز دیگری است (۱۳۷۴) – دیوانه وار (۱۳۷۳) – مجسمه (۱۳۷۱)– مریم و میتیل (۱۳۷۱) – شانس زندگی (۱۳۷۰) – عشق و مرگ (۱۳۶۹)

مجموعه تلویزیونی

ستایش (سعید سلطانی )(۱۳۸۹-۱۳۹۰)اغما
(سیروس مقدم ۱۳۸۶)پرواز در حباب (سیروس مقدم ۱۳۸۵)

 

در زیر میتوانید مصاحبه کوتاه شیوا خنیاگر را بخوانید :

خانم خنیاگر اوضاع و احوال چطور است؟

-اوضاع و احوال که خوب نیست…

چرا؟

-چه بگویم…

این یکی- دو سال اخیر خیلی پر کار نبودید. چرا؟

-من سال گذشته «دلتنگی های عاشقانه» را با آقای اعظمیان کار کردم. آنجا با آقای محمدرضا فروتن، میترا حجار، خانم تیموریان و… همکاری داشتم. آن کار راهی جشنواره هم شد اما الان نمی دانم در چه حالی است و از زمان اکران کار هم خبر ندارم. پس از آن دیگر کار نداشتم.

پیشنهادی نداشتید یا فیلمنامه ها جذبتان نکرده است؟

-یکی-دو تله فیلم پیشنهاد شد که فیلمنامه هایش خوب نبود، نپذیرفتم. البته تعداد پیشنهادهایم هم زیاد نبوده است

یک زمان خیلی پر کار بودید…

-ببینید لابی که همیشه در سینما وجود دارد و حتی در سینمای جهان نيز از سوی دیگر ارتباطات و روابط موجود در سینمای ایران باعث می شود یک عده بسیار پر کار باشند و یک عدد فلج شوند و بی کار بنشینند خانه هایشان.

و شما هیچ وقت وارد این ارتباطات و روابط مرسوم سینمایی نشده اید و بی کار ماندید؟

-من آدمی نیستم که ارتباطاتم بد باشد. مشکل این است که احساس می کنم این ارتباطات مسموم است. البته خدای ناکرده منظورم آن واژه فاسد نیست. من به هیچ یک از دوستانم توهین نمی کنم.منظورم از مسموم این است که همین که بخواهی وارد این جرگه شوی، باید یکسری مناسبات را پشت سر بگذاری که من اهلش نیستم.

من ارتباط بدی با همکارانم ندارم و نوع ارتباطی که درخور آدمی با خصوصیات من باشد، وجود دارد. شناخت خوبی هم نسبت به همکارانم دارم و دیگران نیز از اخلاق حرفه ای من در کار مطلع هستند. من راه دیگری برای ورود به این عرصه بلد نیستم… (می خندد)

کاری از شما در آینده اکران یا پخش نخواهد شد؟

-به غیر از کار آقای اعظمیان، شنیدم فیلم «پسران مهتاب» که هجده-نوزده سال پیش من با آقای مهدی ودادی کار کردم نیز قرار است اکران شود. تلویزیون هم کاری ندارم.

اگر صحبتی مانده در پایان مانده.

-امیدوارم شرایط مساعد باشد تا همه کار کنند. وا… ما نه کلاه کسی را برداشته ایم و نه به کسی ظلم کرده ایم. یک تله فیلم با آقای محسن آقاخان کار کردم که پول من را خوردند و هیچکسی کار نکرد، اما من به خدا کلاهی سر کسی نگذاشتم. دست روی دل من نگذارید که خون است.

خانه من را ۱۵ اسفند دزد زد کسی کاری نکرد (البته ناگفته نماند عده ای می خواستند کاری کنند که نتوانستند) با خودشان گفتند کار که نمی کند بگذارید پول توی جیبش را هم ببریم تا بمیرد! من خیلی از وضعیت دلخورم… حالا نمی دانم اگر از صحبت های من برداشت درستی نشود کلی مرا استیضاح می کنند. می گذارند گوشه رینگ و… . البته من کسی نیستم که از این ماجرا ترس و باکی داشته باشم. هیچگاه به کسی باج ندادم و در تمام ۲۸ سال فعالیتم به همه احترام گذاشتم اما باج ندادم.

شما به غیر از بازیگری فعالیت هنری دیگری که ندارید؟

-نه وا…، ما یک پول توی جیبی داشتیم که خوردیم تمام شد. خانه ای کوچک هم داریم که داده ایم اجاره…

منظورم فعالیت هنری، یادم می آید یک زمان فعالیت هایی در عرصه رادیو دو دوبله هم داشتید؟

-الان دارم اقدام می کنم بروم یک جوری وارد عرصه دوبله شوم از طریق سازمان صدای سحر بروم وارد جرگه دوبلورها شوم و از صدایم استفاده کنم چون چاره ای ندارم.

و رادیو…

-بله من یک زمان گوینده رسمی رادیو تهران بودم (در زمان مدیریت آقای مشایی) ولی متأسفانه آنقدر دستمزدها پایین بود که تنها هزینه رفت و آمد من می شد به همین دلیل رها کردم. برنامه آینده من فعالیت در عرصه صدا و دوبله است چون چاره ای دیگر ندارم. به دوستان ما سلام برسانید و بگویید اگر همکارانتان جلوی چشم شما نیستند و به یادشان نیستید آنها در جایی به یاد شما هستند.

 

عکسهای شیوا خنیاگر

 

 شیوا خنیاگر

 شیوا خنیاگر

علیرضا پسر خنیاگر

 شیوا خنیاگر

 شیوا خنیاگر   

 شیوا خنیاگر

 شیوا خنیاگر

2 دیدگاه در “بیوگرافی و عکسهای شیوا خنیاگر بازیگر

  1. بهترین ارتوپد اهواز گفت:

    وای خیلی خوبه ساییتون

  2. طراحی سایت فروشگاه در اهواز گفت:

    سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

نظرات