بیوگرافی مرجان بازیگر و خواننده قدیمی + درگذشت و علت فوت مرجان

2

مرجان خواننده قدیمی با نام اصلی شهلا صافی ضمیر متولد ۱۳۲۷ ،درگذشت ۱۷ خرداد ۹۹ در لس آنجلس. بیوگرافی مرجان بازیگر و خواننده قدیمی و همسرش فریدون ژورک و درگذشت و علت فوت را در مجله حرف تازه میخوانید

بیوگرافی مرجان بازیگر و خواننده قدیمی + درگذشت و علت فوت مرجان

بیوگرافی مرجان خواننده

شهلا صافی ضمیر در سال ۱۳۲۷ متولد شد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه با مهدی علی محمدی (گوینده رادیو و دوبلور) ازدواج کرد. وی در سن ۲۱ سالگی برای نخستین بار در فیلم دنیای پر امید به کارگردانی احمد شیرازی بر پرده سینما ظاهر شد. او پس از جدایی از همسر خود با فریدون ژورک ازدواج کرد. در آن زمان چون شهلا ریاحی با نام شهلا معروف شده بود، نام هنری مرجان را برای خود برگزید.

درگذشت شهلا صافی‌ضمیر معروف به مرجان

خواننده و بازیگر قدیمی عرصه موسیقی و سینمای ایران خبر داد.

این رسانه نوشت: مرجان (شهلا صافی ضمیر)، هنرمند قدیمی در بیمارستانی در لس آنجلس درگذشت.

درگذشت و علت فوت مرجان خواننده و بازیگر قدیمی

وی از هنرمندانی است که در آغاز بازیگر سینما بوده و در فیلم‌های بسیاری بازی کرده‌ است و با ترانه کویر دل به شهرت رسید

در طول فعالیت سینمایی خود با بازیگران معروف و سرشناسی چون محمد علی فردین، ناصر ملک مطیعی، رضا بیک ایمانوردی، سعیدراد، رضا فاضلی و ایرج قادری به ایفای نقش پرداخته است.

او طی این دوره با شاعران و آهنگسازان خبره و بنامی همچون: پرویز مقصدی – فریبرز لاچینی -اردلان سرفراز – منوچهر چشم آذر – آرش سزاوار – تورج شعبان خانی -اریک ارکانت و… همکاری داشته‌است.

فریدون ژورک همسر مرجان کیست

فریدون ژورک همسر مرجان کیست

وی همسر فریدون ژورک از فیلمسازان سینمای فبل انقلاب بود. او در ازدواج اول با مهدی علی محمدی (گوینده رادیو و دوبلور) ازدواج کرد و  پس از جدایی از همسر خود با فریدون ژورک ازدواج کرد.

عکسهای جدید خواننده کویر دل

درگذشت شهلا صافی ضمیر

شهلا صافی ضمیر معروف به مرجان بازیگر قدیمی سینمای پیش از انقلاب ۱۷ خرداد ۹۹ درگذشت.
به گزارش برخی از منابع اینترنتی، این بازیگر فیلم های فارسی که با نام هنری «مرجان» در شمار زیادی از فیلم های پیش از انقلاب بازی کرده بود امروز و هنگام یک عمل جراحی در اثر ایست قلبی در خارج از کشور درگذشت. او هنگام مرگ ۷۲ سال داشت.

آثار هنری

مرجان متوجه صدای خوب خود می‌شود و با خواندن ترانه «کویر دل» که پیش‌تر خواننده ترکیه‌ای آژدا پکان آن را به زبان فرانسه و به نام Viens dans Ma Vie اجرا کرده بود، بسیار معروف شد. با شرکت در شو‌های تلویزیونی از جمله برنامه رنگارنگ، محبوبیت و معروفیت وی صد چندان شد و پس از خواننده شدن سینما را رها کرد و در فیلمی بازی نکرد. از آهنگ‌های معروف و خاطره‌انگیز او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کویر دل
حسود
تکیه بر باد
سکه من
کی صدا کرد منو
گمشده
قصه
خونه خالی
پرنده تنها

2 دیدگاه در “بیوگرافی مرجان بازیگر و خواننده قدیمی + درگذشت و علت فوت مرجان

 1. حمید گفت:

  روحش شاد و یادش گرامی….
  همه ایرانیان با دیدن فیلم هایش لحظات شیرین و شادی سپری کردن …..بدرود

 2. علی گفت:
  2
  13

  خدا همشون رو بکشه خاک بر سرشون بی قیرت ها

نظرات