آیا یارانه نوزادان در سال ۹۹ حذف میشود؟

0

آیا یارانه نوزادان در سال ۹۹ حذف میشود؟

در تازه‌ترین اظهارات مقام‌های مسئول، پرداخت یارانه به متولدین سال ۹۹ مشروط به تأیید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود . در ادامه جزئیات خبر و شرایط دریافت “یارانه نوزادان تازه متولد شده امسال” و علت حذف و شرایط تعلق گرفتن یارانه به نوزادان جدید را بخوانید

آیا یارانه نوزادان در سال 99 حذف میشود؟

جزئیات حذف یارانه نوزدان متولد سال ۹۹

در تازه‌ترین اظهارات مقام‌های مسئول تأکید دارند که پرداخت یارانه به متولدین سال جدید مشرط به تأیید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود. این در حالی است که باید دولت توجه جدی به خانواده های دارای نوزاد داشته باشد پیش تر نیز حذف یارانه برخی دهک ها نیز منتشر شده است

تکلیف یارانه نوزادان تازه متولد شده چیست

تعیین تکلیف ماجرای یارانه نوزادان تازه متولد شده بی شک یکی از دغدغه های امروز خانواده ها است، یارانه ای که تا پیش از بالا رفتن نرخ تورم، نقش کوچکی در رونق سفره های مردم داشت و حالا همین رقم ناچیز هم کارش به اما و اگر کشیده است.

دولت در حمایت از خانواده در ایام زایمان و یا تحت پوشش قرار دادن نوزادان پس از تولد می تواند سهم بسزایی داشته باشد و در این بین پرداخت یارانه یکی از این اقدامات بوده است

اما در جلسه چند روز گذشته هیئت وزیران دولت یازدهم پرداخت یارانه برای نوزادان را مشروط به مسائلی کرده است که این به طور قطع مشکلاتی را برای خانواده ها به دنبال خواهد داشت.

در این ایام خانواده ها به طور قطع با یک بلاتکلیفی مواجه هستند، از طرفی نمی توانند به شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» اکتفا کنند و از طرفی دیگر فرزند بیشتر می تواند آنها را با مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در آینده روبرو کند که در این باره دولت می تواند با ارائه بسته های تشویقی نقش دوباره خود را در تحکیم حمایت از خانواده‌ها ایفا کند.

در کشور ما قانون هدفمندکردن و واریز یارانه‌ ها در زمستان ۱۳۸۷ به صورت لایحه از سوی دولت نهم ارائه شد و پس از مدت‌ها کش و قوس، با اعمال تغییراتی سرانجام در آذر ۱۳۸۸ به تصویب رسید و در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۹ از سوی دولت اعلام رسمی پرداخت نخستین یارانه در کشور آغاز شد.

به موجب این قانون، برای هر نفر ایرانی پس از پایان یک ماه مبلغ ۴۵ هزار و پانصد تومان در نظر گرفته شده که این در ازای افزایش و آزادسازی نرخ حامل‌های انرژی و آب و نان به مردم پرداخت می شد.

اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه نوزادان

دبیر تشخیص مصلحت نظام، در حساب توئیتری خود در واکنش به حذف نوزادان از شمارش آماری یارانه خانوار‌ها مطلبی را منتشر کرد.

جزئیات حذف یارانه نوزادان متولد سال 99

نظرات