تفریحات

جورج فلوید آمریکایی کیست و ماجرای شغلش چیست؟

1

جورج فلوید, شهروند سیاهپوست آمریکایی ،نامی که این روزها در همه رسانه های داخلی و خارجی و توئیتر، زیاد به گوشتان خورده و حواشی مرگ او بازتاب زیادی در رسانه ها، مخصوصا داخلی داشته است.

عکس دختر جورج فلوید

بیوگرافی و عکسهای جورج فلوید +حواشی زندگی شخصی و مرگ

بیوگرافی کامل جورج فلوید

جورج فلوید ۴۶ ساله ،نگهبان و نیروی امنیتی در یک کلوب شبانه بود که بعد از آنکه توسط چهار پلیس در مینیاپولیس دستگیر شد، به دلیل خفگی جانش را از دست داد.

جورج فلوید در سنت لوییز پارک، در حومه مینیاپولیس زندگی کرده و حدود ۶ سال قبل از هیوستون، به مینه سوتا نقل مکان کرد. او به خاطر قد و جثه قابل توجهش در میان خانواده و دوستان با لقب «فلوید گنده» (Big Floyd) شناخته می شد و به مدت ۵ سال به عنوان نگهبان و نیروی امنیتی در یک رستوران و کلاب موسیقی زنده کار می کرد فلوید از همسر سابقش دارای دو دختر ۶ و ۲۲ ساله است که هر دو در هیوستون زندگی می کنند.

جورج فلوید مرد سیاهپوست آمریکایی کشته شده کیست

جورج فلوید کیست؟

یک پلیس سفید پوست به نام درک چاوین، ۴۴ ساله، زانوی خود را به مدت حدود ۸ دقیقه روی پشت گردن و فشار می دهد، در حالی که جوردن فلوید ۴۶ ساله و غیرمسلح رو به پایین و با دست های دستبند زده شده روی آسفالت افتاده و فریاد می زند :«نمی تونم نفس بکشم». در این حین فردی که نظاره گر ماجراست خطاب به پلیس می گوید: «داری اونو می کشی». فلوید بعد از آن دستگیر شد که ظاهراً وی سعی داشته یک اسکناس تقلبی ۲۰ دلاری را شب دوشنبه گذشته در یک مرکز خرید خرج کند و نیروهای پلیس نیز ادعا می کنند که جورج فلوید هنگام دستگیری تحت تاثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی و پشت فرمان خودرو خود بوده و در مقابل دستگیری مقاومت کرده است.

اما درک چاوین توجهی به درخواست های دو طرف نداشته و همچنان به کار خود ادامه می دهد که به بیهوش شدن مرد سیاهپوست می انجامد. بعد از آن بود که اعلام شد جورج فلوید در بیمارستان درگذشته است.

فیلم مرگ جورج فلوید شهروند آمریکایی

حواشی مرگ جورج فلوید

ویدیو مربوط به دستگیری و مرگ این مرد بلافاصله در اینترنت منتشر شده و که در این فیلم دیده میشود بعد از دستگیری وی، شاهدان عینی از افسران پلیس می خواهند که او را رها کنند اما یکی از افسران بر سر فلوید فریاد می زند: «بلند شو، سوار ماشین شو» و فلوید پاسخ می دهد: «باشه، نمی تونم تکون بخورم». دو دقیقه پس از بیهوش شدن فلوید، تیم پزشکی وارد عمل شده و وی را به آمبولانس منتقل می کنند اما در ادامه مشخص می شود که جورج فلوید نبض ندارد. کمتر از یک ساعت بعد و ۹۰ دقیقه پس از تماس کارمند فروشگاه با پلیس، اعلام می شود که جوردن فلوید مرده است.

نتیجه کالبد شکافی و علت مرگ

روز دوشنبه، اول ژوئن، و ساعتی قبل از اعلام گزارش پزشکی قانونی، نتایج کالبدشکافی خصوصی که به درخواست خانواده جورج فلوید انجام گرفته نشان داد که او بر اثر خفگی جان باخته است. وکیل خانواده فلوید می‌‎گوید این خفگی نه تنها بر اثر فشار زانو درک شووین، افسر سابق پلیس که اکنون بازادشت شده، بر گردن روی داده بلکه نتیجه فشار زانو‌های دو مامور پلیس دیگر بر پشت و کمر جورج فلوید هم بوده است.

مایکل بیدن، کارشناس سابق پزشکی قانونی شهر نیویورک که یکی از دو کارشناس استخدام شده از سوی خانواده جورج فلوید است، گفت: «علت مرگ از نظر من خفگی است که ناشی از فشار وارد شدن به گردن بوده – فشاری که راه رسیدن اکسیژن به مغز را گرفته، همچنین فشار به کمر هم موجب اختلال در تنفس متوفی شده است».

بیوگرافی و عکس درک چاوین قاتل جورج فلوید

تظاهرات بخاطر مرگ شهروند سیاهپوست آمریکایی

خشم عمومی در مینیاپولیس و دیگر شهرهای ایالات متحده را در پی داشت که خواهان دستگیری پلیس مذکور و محاکمه او به جرم قتل عمد شدند. از آن شب به بعد، هر شب در مینیاپولیس تظاهرات گسترده برگزار شده و حتی گارد ملی نیز برای خواباندن اعتراضات دست به کار شد پس از آنکه تظاهرات مسالمت آمیز به غارت کردن و آتش زدن فروشگاه ها و مراکز دولتی، تیراندازی و خرابکاری گسترده منتهی گردید.

حواشی مرگ شهروند سیاه پوست آمریکایی

همسر جورج فلوید

فلوید از همسر سابقش دارای دو دختر ۶ و ۲۲ ساله است که هر دو در هیوستون زندگی می کنند.

او با دختری به نام کورتنی راث، نامزد و دوست بود که خواهان دستگیری و محاکمه ۴ افسر پلیسی هستند که در مرگ فلوید دخالت داشته اند.

عکس جدید همسر اول جورج فلوید

فیلونیس، برادر فلوید

برادرش در صحبت با سی ان ان می گوید: «برادرام را به خوبی شناخته و دوستش داشتم. او یک غول مهربان بود و به کسی آسیب نمی زد. او انسان بسیار مهربانی بود و سزاوار اتفاقی که برایش رخ داد نبود».

عکس خانواده جورج فلوید

بیوگرافی شخصی و خانواده جورج فلوید

اخلاق و خصوصیات جورج فلوید

راث، دوست دختر و نامزد جورج فلوید ، نیز گفته است: «او از حق مردم دفاع می کرد، وقتی که مردم مشکل داشتند او به آن ها کمک می کرد، او مردمی که به حال خود رها شده بودند را دوست داشت. ما همیشه سر میز غذا دعا می کردیم، حتی اگر روزگار سختی داشتیم نیز دعا می کردیم، وقتی شرایط خوبی داشتیم هم دعا می کردیم. او برای یک شروع تازه به مینه سوتا آمد و مینیاپولیس را دوست داشتیم زیرا مردم اینجا نسبت به او مهربان و پذیرا بودند».

 

واکنش بازیگران و ورزشکاران آمریکایی به کشته شدن مرد سیاه پوست

علت دستگیری فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی

بعد از تماس کارمند یک مرکز خرید پس از ساعت ۸ شب دوشنبه، ۴ نیروی پلیس مینیاپولیس به محل می روند. یکی از کارمندانش با پلیس تماس گرفته زیرا فلوید قصد داشته از یک اسکناس جعلی ۲۰ دلاری برای خرید سیگار استفاده کند. گزارش پلیس ادعا می کند که به گفته کارمند فروشگاه، فلوید پس از تلاش برای خرج کردن اسکناس جعلی، به بیرون از فروشگاه رفته و روی کاپوت خودرو خود نشسته بود. همچنین در ادامه این گزارش چنین آمده که مرد مذکور از پس دادن سیگارها خودداری کرده، به شدت مست بوده، نمی توانسته خود را کنترل کرده و درست رفتار نمی کرده است.

ابومیاله ادعا می کند که تصاویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته مغازه او نشان می دهند که جوردن فلوید در مقابل دستگیری مقاومت نمی کند و از وی خواسته شده که ویدیو مربوط به این واقعه را منتشر نکند.

1 دیدگاه در “جورج فلوید آمریکایی کیست و ماجرای شغلش چیست؟

  1. شهرام گفت:

    انتقام سخت، پشیمان کننده، محکم و خفه کننده در انتظار سردار بزرگ جورج فلوید

نظرات