تصاویر سه بعدی هفته به هفته بارداری و شکل جنین را ببینید

0

تصاویر سه بعدی هفته به هفته بارداری و وزن جنین و علائم هفته به هفته بارداری و تغذیه و برنامه هفته به هفته و اندازه شکم مادر و حرکات و تشکیل جنسیت و مراحل تکامل جنین را ببینید.

تصاویر سه بعدی هفته به هفته بارداری +مراحل تکامل جنین و علائم هفته به هفته بارداری

علائم هفته به هفته بارداری

دوران بارداری یکی از دوران هایی است که که به جز موارد استثنا همه دختران جوان بعد از ازدواج تجربه میکنند که با تدابیر بهداشتی و تحمل سختی های شیرین به سلامتی سپری میشود. خانم های عزیز اگر الان باردار هستید و یا قصد حاملگی دارید با ما همراه باشید تا هفته به هفته تغییرات رشد جنین و اندزه و شکل و تکامل و نکات مهم زنان و زایمان و توصیه ها و علائم طبیعی بدن، ورزش و تغذیه مناسب و هشدارهای موجود همه و همه بطور کامل در بارداری هفته به هفته را با هم مرور کنیم تا دورانی با سلامت و نشاط و شیرین داشته باشید

مراحل تکامل جنین و علائم هفته به هفته بارداری

خانمای عزیز، آگاهی هر چه بیشتر شما از این دوران به شما کمک می کند در کمال صحت و سلامت  مسیر پرپیچ و خم خود را در طول این ۹ ماه طی نمایید مسیری که در نهایت به تولد کوچولوی سالم و دوست داشتنی منتهی خواهد شد. ما در حرف تازه همراه باشید.

شکل و وزن جنین در هفته به هفته بارداری

بطور کلی بارداری به سه بخش سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم تقسیم می شود که ما برنامه هفته به هفته بارداری را با شکل و وزن جنین و تغییر شکم مادر و بزرگی آن را بیان میکنیم.

مراحل تکامل جنین در سه ماهه اول بارداری

سه ماهه اول بارداری شامل هفته یکم تا هفته سیزدهم بارداری است. بعد از لقاح و لانه گزینی و تقسیم سلولی، رویان ایجاد می شود. رویان در حقیقت دو لایه سلولی است که منشأ ایجاد تمامی ارگانها و اعضای بدن جنین در طول این نه ماه می باشد.

۱- اندازه جنین در ابتدا تنها به بزرگی یک دانه لوبیا است
۲- جنین در حال تکان خوردن می باشد
۳- قلب به سرعت می تپد
۴- روده در حال شکل گیری بوده
۵- جنسیت دختر و پسر در حال تشکیل است
۶- پلکها، دهان و بینی در حال شکا گرفتن است

هفته به هفته بارداری در سه ماهه اول

هفته اول بارداری

در هفته اول، در واقع شما باردار نیستید و لقاحی صورت نگرفته است بلکه بطور توافقی اولین روز از آخرین پریود شما در قبل از آغاز بارداری بعنوان روز اول بارداری درنظر گرفته می شود. پس اگر قصد باردار شدن در این سیکل ماهیانه خود دارید تاریخ آغاز این هفته را برای محاسبه سن بارداری و زمان تقریبی زایمان به یاد داشته باشید

هفته دوم بارداری
در هفته دوم بارداری شما به روز تخمک گذاری نزدیک می شوید، اگر تخمک آزاد شده با اسپرم ملاقات کند شما بارداری میشوید

هفته سوم بارداری
در هفته سوم حاملگی، جنین شبیه یک توپ کوچک است که از چندصد سلول تشکیل شده است و این سلولها به سرعت در حال تکثیر می باشند.

هفته چهارم بارداری
در هفته چهارم بارداری ، موجود داخل شکم شما، یک رویان بسیار کوچک است که از دو لایه تشکیل شده است و جفت او در حال شکل گیری می باشد.

هفته پنجم بارداری
در هفته پنجم بارداری ، رویان کوچولو بسرعت در حال رشد است و شما ممکن است با بخشی از ناراحتی های بارداری مانند سینه درد و خستگی روبرو شوید.

هفته ششم بارداری
در هفته ششم، بینی، دهان و گوش نی نی در حال شکل گیری است و شما ممکن است احساس ناراحتی صبحگاهی و همچنین لکه بینی داشته باشید.

هفته هفتم بارداری
در هفته هفتم بارداری، نی نی شما هنوز دمی کوچک دارد و دست و پاهای او در حال درست شدن می باشند .اندازه رحم شما هم دو برابر می شود تا جای شیطنتهای این کوچولو را داشته باشد.

هفته هشتم بارداری
در هفته هشتم از بارداری، جنین به طور دائم در حال حرکت است ولی بدیل اندازه کوچکش قادر به احساس آن نیستید. ممکن است در این هفته تصمیم به انجام آزمایشات بارداری نمایید.

برنامه هفتگی حاملگی

هفته نهم بارداری
در هفته نهم ، کوچولوی شما تقریباً ۲٫۵ سانت طول دارد و تلاش می کند بیشتر شبیه یک انسان شود

هفته دهم بارداری
در هفته دهم ، جنین دیگر حیاتی ترین مرحله از رشد خود را به پایان رسانده است. اندام ها و ارگان ها اکنون در سر جای خود قرار دارند و آماده رشد هر په بیشتر می باشند.

هفته یازدهم بارداری
در هفته یازدهم، دست های نوزادتان به سرعت باز و بسته می شوند و جوانه های کوچک دندان در زیر لثه نمایان می گردند.

هفته دوازدهم بارداری
در هفته دوازدهم ،انگشتان کوچک پای جنین خم و راست می گردند و مغز او با جدیتی در حال رشد است و کلیه ها نیز دفع ادرار را آغاز می کنند.

هفته سیزدهم بارداری
این آخرین هفته از سه ماهه اول بارداری شما می باشد. جنین اکنون اثر انگشتی یگانه برای خود دارد و قد او به ۸٫۵ سانتیمتر می رسد.

هفته به هفته بارداری سه ماهه دوم

سه ماهه دوم بارداری، دارای هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم است. در آغاز سه ماهه دوم بارداری

۱- طول جنین حدود ۹ سانتیمتر است
۲- وزنش ۴۰ گرم می باشد
۳- اثر انگشتی یکتا برای خود دارد در محل مورد نظر خود استقرار می یابد
۴- قلبش ۲۵ لیتر خون در طول شبانه روز پمپاژ می کند
۵- بعد از گذشتن چند هفته اسکلت نی نی سخت تر شده و از حالت غضروفی لاستیکی به استخوانی تبدیل می شود.
۶- او توانایی شنیدن خود را افزایش می دهد
۷- شما به احتمال زیاد تکان ها و لگد های کوچولوی خود را احساس می کنید

علائم و شکل و وزن جنین در سه ماهه دوم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

در هفته چهاردهم بارداری ، خصوصیات ریز و منحصر به فرد کودک شما در حال توسعه و شکل گیری می باشند و احساس انرژی بیشتر می کنید و حالت تهوع کمتری دارید

هفته پانزدهم بارداری
در هفته پانزدهم حامگلی، نی نی شما نور را می تواند احساس کند و جوانه های چشایی وی در حال ایجاد می باشند و بینی شما گرفته میشود که این از عوارض تعجب برانگیر بارداری می باشد.

هفته شانزدهم بارداری
در هفته شانزدهم بارداری، نی نی شما اکنون آماده برای رشد باور نکردنی است. در چند هفته آینده وزن او دو برابر شده و چندین سانتیمتر به قدش اضافه می شود.

هفته هفدهم بارداری
در هفته هفدهم، اسکلت بدن نی نی از حالت غضروفی نرم به استخوانی سخت تبدیل می گردد و بند ناف نیز ضخیم تر و محکمتر خواهد شد.

هفته هجدهم بارداری
در هفته هجدهم ،اندام تناسلی کوچولوی شما به اندازه کافی توسعه یافته است تا در تصاویر سونوگرافی جنسیت او قابل تشخیص باشد و شما افزایش اشتها دارید.

هفته نوزدهم بارداری
در هفته نوزدهم ، برای نی نی خود آواز بخوانید و با او صحبت کنید، او احتمالاً صدای شما را می شنود. ممکن است بدلیل کش آمدن رباط ها دردی در اطراف بدن خود احساس کنید.

هفته بیستم بارداری
هفته بیستم بارداری یعنی،نیمی از بارداری خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، نی نی شما هم اکنون مقدار بیشتری مواد را از طریق دهان می بلعد که خود باعث ایجاد مدفوع جنینی می شود.

هفته بیست و یکم بارداری
در هفته بیست و یکم حامگلی،احساس می کنید نی نی در حال حرکت است، اون تکون خوردن های اولیه دیگه به ضربات لگد واقعی تبدیل شده و اکنون نی نی شما دیگر دوتا ابرو دارد.

هفته بیست و دوم بارداری
در هفته بیست و دوم ، در حال شبیه کردن خود به یک نوزاد مینیاتوری است، دیگه لگد پراکنی های کوچولوتون برای شما به قشنگترین و دلچسب ترین عادت تبدیل شده.

تغذیه هفته های حاملگی

هفته بیست وسوم بارداری
در هفته بیست و سوم، وقتی شما حرکت می کنید نی نی حرکت شما را احساس می کند. ممکن است تورم پا و مچ پا داشته باشید

هفته بیست و چهارم بارداری
در هفته بیست و چهارم، جنین شما مثل بلال دراز و لاغر است و رحم شما به اندازه توپ فوتبال بزرگ شده است.

هفته بیست و پنجم بارداری
در هفته بیست و پنجم، جنین شروع به جذب چربی در بدن خود می کند و موها رشد بیشتری می نماید.

هفته بیست و ششم بارداری
در هفته بیست و ششم، جنین مشغول استنشاق و دم و بازدم مایع آمونیاک است که تمرین خوبی برای تنفس در زندگی جدیدش در بیرون از رحم می باشد.

هفته بیست و هفتم بارداری
در هفته بیست و هفتم ،گاهی احساس غلغلک میکنید که این مسئله می تواند بخاطر سکسکه کوچولوی شما باشد. همچنین اکنون چشم های خود را باز و بسته می کند و انگشتان خود را می مکد.

سه ماهه سوم بارداری

سه ماهه سوم بارداری دارای هفته بیست و هشتم تا هفته چهلم حاملگی است. در آغاز سه ماهه سوم:

۱- وزن جنین تقریباً یک کیلوگرم است.
۲- می تواند چشمک بزند
۳- پوست جنین در سه ماهه سوم بارداری با جذب بیشتر چربی چروکیدگی های خود را برطرف کرده و به پوستی صاف تبدیل خواهد شد.
۴- ناخن های دست و پا رشد می یابند
۵- موهای واقعی مانند نوزاد بر روی سر ایجاد می شود
۶- میلیاردها نورون مغزی ایجاد می گردند
۷- جنین در حال وزن گیری بیشتر هفته های آخر بارداری است که هنگام زایمان میانگین وزن نوزادن به ۳ کیلوگرم و قد به ۴۸ سانتیمتر خواهد رسید.

علائم و شکل و وزن جنین در سه ماهه آخر بارداری

هفته بیست و هشتم بارداری
در هفته بیست و هشتم، به سه ماهه آخر بارداری وارد می شوید، تکامل چشم ها در جنین او را قادر می سازد تا اشعه های نور عبور کرده از رحم را درک نماید.

هفته بیست و نهم بارداری
در هفته بیست و نهم، ماهیچه ها، شش و ریه نی نی شما در مسیر تکامل قرار دارد. سر رشد می کند تا اتاقی برای توسعه هر چه بیشتر مغز ایجاد نماید.

هفته سی ام بارداری
ر هفته سی ام ، جنین شما تقریباً ۱٫۴ کیلوگرم وزن دارد این در حالی است که شاید شما درگیر نوسانات خلقی، وسواس در ظاهر جدید خود و خستگی های بدنی و فکری باشید.

هفته سی و یکم بارداری
در هفته سی و یکم ، ضربات قوی نی نی ممکن است مانع خوابیدن راحت شما در شب گردد و همچنین شما انقباضات براکستون هیکس (انقباضات رحمی) را احساس خواهید کرد.

هفته سی و دوم بارداری
در هفته سی و دوم، کوچولوی شما فربه تر از پیش شده و به دنبال آن رحم شما بزرگتر خواهد شد و این مسئله می تواند منجر به سوزش سر دل و تنگی نفس گردد.

هفته سی و سوم بارداری
در هفته سی و سوم، وزن فرزندتان به کمی بالاتر از ۱۸۰۰ گرم می رسد و سنگینی شکم شما باعث می شود با سختی بیشتری در راه رفتن مواجه باشید همچنین ممکن است راحتی پیشین خود را در رخت خواب نداشته باشید.

علائم و شکل و وزن جنین از هفته اول تا هفته آخر حاملگی

هفته سی و چهارم بارداری
در هفته سی و چهارم، ریه، شش و سیستم عصبی مرکزی نی نی شما بطور کامل تکامل یافته است و سرگیجه، خستگی شما کمتر خواهد شد.

هفته سی و پنجم بارداری
در هفته سی و پنجم، جای کوچولویتان بسیار گرم و نرم است و درحال لم دادن و استراحت می باشد، با اینکه حرکاتش کمتر شده است ولی شما مکرراً او را احساس می کنید.

هفته سی و ششم بارداری
در هفته سی و ششم ،در این هفته نی نی روزانه ۳۰ گرم وزن اضافه می کند و ممکن است با نزدیک شدن به روز موعود، پایین آمدن او را به سمت لگن خود احساس کنید.

هفته سی و هفتم بارداری
در هفته سی و هفتم ، مغز و سیستم تنفسی جنین به رشد خود ادامه می دهند و ممکن است شما با ترشحات و انقباضات واژنی بیشتری برخورد نمایید.

هفته سی و هشتم بارداری
در هفته سی و هشتم نی نی شما پنجه های قوی دارد و احتمال مسمومیت حاملگی برای برخی مادران وجود دارد

هفته سی و نهم بارداری
در هفته سی و نهم، جنین مراحل رشد به طور کامل طی شده است. در صورتی که کیسه آب شما پاره شد و یا دردهای زایمان داشتید به پزشک خود و یا بیمارستان مراجعه نمایید.

هفته چهلم بارداری
در هفته چهلم و آخر بارداری، جنین به اندازه یک کدو تنبل کوچک است و برای شما آرزوی زایمان به سلامت را داریم.

منبع : اوما

از تجربیات دوران بارداری و مشکلات حاملگی اگر داشتید، با ما در میان بگذارید.

نظرات