علت اخراج غزاله خائف دکتر بیهوشی از هواپیما چه بود؟

0

علت اخراج غزاله خائف دکتر بیهوشی از هواپیما چه بود؟

پیاده کردن غزاله خائف متخصص بیهوشی به خاطر کرونا از پرواز تهران – بوشهر توسط خدمه هواپیمای شرکت هواپیمایی وارش و رفتار زشت با وی باعث واکنش های انتقادی شده که در ادامه جزئیات و ماجرای کامل و علت پیاده کردن خانم دکتر بیهوشی از هواپیما و بیوگرافی و عکس های غزاله خائف را در مجله حرف تازه میخوانید

علت اخراج غزاله خائف دکتر بیهوشی از هواپیما چه بود؟ + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی غزاله خائف

غزاله خائف دکتر و متخصص بیهوشی اهل بوشهر که در بیمارذسیتان امیرالمونین گناوه خدمت میکند و یکی از متخصصین بیمارستان امیرالمونین گناوه
و کلینیک تخصصی امام خمینی گناوه می باشد

به گزارش حرف تازه از ایسنا نوشت: پیاده کردن یک متخصص بیهوشی از هواپیمای تهران-بوشهر بخاطر کرونا، حاشیه‌ها و واکنش‌های بسیاری از سوی کادر درمانی، وزرات بهداشت و شرکت هواپیمایی مربوطه به همراه داشته و در این میان اظهارات ضد و نقیضی هم مطرح شده است.

ماجرای پیاده کردن غزاله خائف از هواپیما

ماجرای رفتار زشت و توهین آمیز که به سرعت در فضای مجازی پخش و بازنشر شد از این قرار است که یکی از مسافران پرواز تهران-بوشهر شرکت هواپیمایی وارش که اتفاقا از کادر درمانی و متخصص بیهوشی بوده است نسبت به رعایت نشدن فاصله اجتماعی در هواپیما به مهماندار تذکر می‌دهد که چرا یک نفر از ردیف آخر به کنار او آمده و در ردیف دوم نشسته است؟ پس از آن بحث‌هایی بین وی و خدمه پرواز درمی‌گیرد و خلبان هواپیما از حراست فرودگاه درخواست می‌کند که این پزشک را به بهانه داشتن کرونا از هواپیما خارج کنند.

ماجرای کامل پیاده کردن متخصص بیهوشی از هواپیما

یکی از شاهدان عینی در صفحه توئیتر نوشت: « پزشک متخصص بیهوشی که برای خدمت عازم بوشهر بود به دلیل اعتراض به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این پرواز به مهماندار اعتراض کرد. اما مهماندار این شرکت هواپیمایی در پاسخ به اعتراض محترمانه، وی را نادان و بیسواد خطاب می‌کند. سپس مهماندار و سرمهماندار به سراغ این پزشک رفتن و وی را با بی احترامی اخراج کردند.»

به ادعای وارش، مسافر مذکور قبل از پرواز هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی خاصی در مورد ابتلا به کرونا به عمل نیاورده و متاسفانه ایشان که خود از پرسنل کادر درمان هستند ضمن خودداری از انجام این کار، پس از ورود به هواپیما و استقرار روی صندلی خود با صدای بلند خطاب به مسافران نشسته در ردیف ایشان و مهمانداران اعلام کردند که احتمالا ناقل ویروس کرونا هستند.

این شرکت هواپیمایی در ادامه می افزاید: سر مهماندار پس از اعلام مسافر، محترمانه از ایشان درخواست کردند مطابق بخشنامهی ۱۹۰۰ سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به ترک هواپیما اقدام کنند. ایشان در کمال تعجب، اظهارات قبلی خود را تکذیب نموده و اعلام کردند که ناقل نیستند و تنها برای این که کسی در صندلی هم ردیف ایشان ننشیند این کار را کرده اند.

در بخش دیگری از اطلاعیه هواپیمایی وارش آمده است که، در نهایت با تشخیص خلبان هواپیما و کادر امنیت پرواز تصمیم بر این شد که برای حفظ سلامت مسافران دیگر و پرهیز از هر گونه ریسک احتمالی، ایشان پیاده شوند و لذا با همراهی پرسنل زمینی با رعایت اصل تکریم مسافر از هواپیما پیاده شدند.

ماجرای پیاده کردن غزاله خائف دکتر بیهوشی از پرواز هواپیمای وارش

واکنش شرکت هواپیمایی وارش به متخصص بیهوشی

در پایان این توضیحات وارش تاکید شده که، تمام موارد بین مسافر و کادر پرواز کاملا محترمانه رد و بدل شده و نگرانی بوجود آمده، در نهایت با آرامش و بدون هیچگونه توهینی پایان یافت. انتظار می رفت ایشان که از کادر زحمتکش و محترم درمانی کشور هستند، نسبت به رعایت پروتکلها اهتمام بیشتری داشته باشند. ضمن اظهار تاسف از رویداد پیش امده، توجه به اتفاقات رخ داده و این که این مسافر محترم از پرسنل درمانی کشور هستند، هواپیمایی وارش موضوع را تا انتها ادامه داده و حق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می داند.

اظهارات غزاله خائف متخصص بیهوشی

دکتر غزاله خائف متخصص بیهوشی که از پرواز ۵۸۷۲ هواپیمایی اخراج شد در تشریح ان اتفاق گفت: «شب گذشته کارت پرواز تهران به بوشهر را دریافت کردم و سوار بر هواپیمای شماره ۵۸۷۲ وارش شدم.

وقتی وارد هواپیما شدم، تقریباً همه صندلی‌ها پر بود و تمهیدات ویژه پیشگیری از کرونا رعایت نشده بود که نسبت به عدم رعایت فاصله اجتماعی در پرواز خیلی محترمانه به مهماندار اعتراض کردم.

این پزشک بوشهری گفت: اما مهماندار این شرکت هواپیمایی، بنده را نادان و بی‌سواد خطاب کرد و وقتی با نهایت احترام، خود را پزشک متخصص بیهوشی معرفی کردم، صحنه را ترک کرد ولی در کمتر از چند دقیقه، با گروهی چهار نفره و خانم کم سن و سالی که خود را سرمهماندار معرفی کرد، به سراغ من آمدند و با توهین و برخورد تند، بنده را از هواپیما اخراج کردند.

هیچ آدم عاقل و بالغی این کار را نمی‌کند که سوار هواپیما شود و اعلام کند من کرونا دارم! چه برسد که پزشک باشد و در ارتباط مستقیم با این موضوع. من سوار هواپیما شدم و در صندلی خودم که ردیف A بود نشسته بودم و یکی از خانم‌ها که دیر هم به پرواز رسیده بودند با فاصله یک صندلی کنار من بود و دیگری انتهای هواپیما، آن ها گفتند ما خواهر هستیم و می خواهیم کنار هم بنشینیم، و او را از ردیف ۲۵ کنار من آوردند که این دو نفر بدون هیچ وسایل حفاظتی و ماسکی بودند. از آن طرف در ردیف های دیگر صندلی های خالی زیادی وجود داشت.

وی افزود: من بدون اینکه افراد حاضر در هواپیما و کنار دستی هایم متوجه شوند بسیار محترمانه به مهماندار گفتم من به دلیل حساسیت ویژه شغلی و اینکه در بخش مراقبت های ویژه هستم و با بیماران ICU، دیابتی، نقص ایمنی و ارتباط بیماران با ریسک بالا و بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی هستند ممکن است که انتقال دهنده بیماری بشوم نه اینکه بیمار باشم، و من قبل از آن پرواز به مدت ۳۰ روز در خانه بودم و اصلا شیفت نداشتم و هیچ‌گونه علائم بالینی نیز نداشتم و ندارم. ریسک من به دلیل رعایت زیاد و حفظ فاصله مثل سایر افراد حاضر در پرواز و شاید هم کمتر بود.

رفتار توهین آمیز و پیگیری قضایی

رفتار آنها واقعا توهین آمیز بود و نه تنها من بلکه تمام کادر درمان ناراحت شده اند. بنده خواستار عذرخواهی و برخورد قانونی با عوامل و کادر پرواز این شرکت هواپیمایی بوده و حق پیگیری این توهین را خواهم داشت

من ماسک N۹۵ داشتم و بر روی آن نیز ماسک جراحی زده بودم، حتی دستکش و عینک مخصوص داشتم، وقتی که پشت پرده رفتیم صدای موتور هواپیما خیلی زیاد بود و در حال صحبت بودیم و من هر چه برای آنها اصول ایمنی را توضیح می دادم که باید رعایت ویژه شود، می‌گفتند خلبان گفته تا شما پیاده نشوید پرواز نمی کند. لطفاً بیشتر از این وقت پرواز را نگیرید. من کمی ماسکم را پایین کشیدم تا با صدای واضح تری توضیح دهم که خانم سرمهماندار دستش را به سمت من کشید و گفت جلو نیا و فاصله اجتماعی را رعایت کن!

اگر فرد دیگری بود کار به درگیری فیزیکی میکشید

در حالی که این موضوع در پرواز و در مورد مسافران اجرا نشده بود! با یک حالت خشن چمدانم را برای من آوردند و اصرار داشتند که پیاده شوم. اگر من بیشتر مقاومت می کردم یا شخص دیگری به جای من بود شاید کار به برخورد فیزیکی و زد و خورد هم می‌کشید. من آرامش خودم را حفظ کردم و سعی داشتم خودم را کنترل کنم ولی چون عصبانی بودم و صدایم می لرزید آن خانم به من گفت از ظاهرت مشخص است که بیمار هستی. من هم به او گفتم شما تفاوت علائم بیماری کرونا و عصبانیت را نمی‌دانید؟!

واکنش وزارت بهداشت به اخراج غزاله خائف دکتر بیهوشی

کیانوش جهانپور در واکنش به این اتفاق نوشت:موضوع اخراج همکار متخصص بیهوشی از پرواز تهران_بوشهر به دستور خلبان و به بهانه ناقل بودن، برای بررسی به دوستان وزارت راه منتقل شد،

اگر این موضوع صحت داشته باشد، خلبان نامتعادل و کادر پرواز خاطی و شرکت هواپیمایی اشاعه دهنده کرونا منتظر عواقب و پیامدهای آن باشند،

نظرات