تفریحات

آیا خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ می شود؟

0

یکی از باورهای قدیمی که در بین همه خانواده ها رواج دارد، این است که خوردن خربزه با عسل به صورت همزمان منجر به مرگ می شود. این امر در متون قدیمی طب سنتی هم هشدار داده شده است. اما هیچ گاه در طب جدید به این موضوع پرداخته نشده است. امروز در بخش پزشکی و سلامت مجله اینترنتی “حرف تازه” به این موضوع می پردازیم که آیا به راستی خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ می شود یا خیر؟ برای بررسی این موضوع و پاسخ به این سئوال با ما همراه باشید.

آیا خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ می شود؟

 

آیا خوردن خربزه با عسل منجر به مرگ می شود؟

زماني كه عسل با خربزه مخلوط مي‌شود، تركيب‌هاي موجود در اين دو ماده خوراكي با يكديگر واكنشي نشان مي‌دهند كه نتيجه اين واكنش، به وجود آمدن يك ماده سفت و سخت است.

عسل

به همين دليل، اگر خربزه و عسل باهم مصرف شوند، سفت شدن ماده حاصل از تركيب آنها، باعث مي‌شود هضم براي دستگاه گوارش بسيار سخت شود. در يك كلام اينكه خربزه و عسل، تركيبي ديرهضم و بدهضم است. در موارد بسيار زيادي هم ديده شده افرادي كه خربزه و عسل را باهم خورده‌اند، دچار دل‌دردهاي شديدي مي‌شوند. البته اين دل‌دردها در حدي نيستند كه بتوانند منجر به مرگ يا مرگ آني افراد سالم شوند. روزنامه جمهوری اسلامی

 

امکان به حقیقت پیوستن این باور

لازم به ذکر است که بدانید امکان تداخل غذایی با مصرف همزمان برخی موادغذایی وجود دارد اما متاسفانه تاکنون تحقیقات کامل و وسیعی روی این تداخل‌ها انجام نشده که بتوان نتیجه آنها را به شکل مقاله‌های علمی چاپ و به آن استناد کرد.

خوردن خربزه با عسل

یعنی بیشتر باورها در مورد تداخل موادغذایی مختلف که در میان مردم رواج دارد، به‌صورت تجربی شکل گرفته‌اند. برخی از این باورها درست و برخی دیگر نادرست هستند و نمی‌توان آنها را به تمام مردم با طبع و مزاج‌های مختلف تعمیم داد اما امکان به حقیقت پیوستن این باور ها وجود دارد. اصلا چه کاری هست که خربزه با عسل میل شود!!!

 

نظرات