همه جا با فرادرس

آیا خوردن گوجه سبز در بارداری مجاز است‌؟ + فواید و مضرات در بارداری

0

آیا خوردن گوجه سبز در بارداری مجاز است‌؟ + فواید و مضرات در بارداری

خوردن گوجه در سبز در بارداری مجاز است‌؟، آیا میتوانیم این میوه ترش و خوشمزه را با نمک در دوران بارداری بخوریم‌؟ آیا “خوردن گوجه سبز در زیبایی جنین” تاثیر دارد‌؟، در ادامه مضرات و فواید و “خواص خوردن آلو سبز برای مادر باردار و جنین” از ماه اول تا نه ماهگی را در مجله حرف تازه میخوانید

آیا خوردن گوجه سبز در بارداری مجاز است‌؟ + فواید و مضرات برای زنان باردار

خوردن گوجه سبز در بارداری

خانم های باردار بخصوص مادرانی که بیماری های زمینه ای و یا آلرژی غذایی و حساسیت دارند، برای خوردن این میوه با پزشک خود مشاوره انجام دهند.

اما بطور کلی درباره مصرف گوجه سبز در بارداری باید گفت؛ اگر حساسیت و آلرژی نداشته باشید بلامانع است این میوه محبوب به رفع حالت تهوع در اوایل بارداری کمک بزرگی می کند.

فواید گوجه سبز در بارداری

خوردن این میوه در مادران باردار، از بروز نقص فیزیکی و مشکلات احتمالی در جنین پیشگیری میکند.

موثر در سلامت چشم جنین

از ترکیبات آلو سبز، ویتامین A است که این ویتامین به حفظ سلول های چشم کمک کرده و باعث سلامت چشم میشود و برای مادر و جنین مفید است

کمک به رشد کودک

از ویتامین های حاوی این میوه در ترکیبات آن ویتامین A و C است که برای رشد و دریافت ویتامین های مورد نیاز رشد جنین مفید است

موثر در بالا بردن سیستم ایمنی بدن مادر باردار

ویتامین ث داخل میوه و خاصیت آنتی اکسیدانی آن، برای بدن مادران باردار ضروری است و ویتامین C موجود در این میوه، باعث میشود که سیستم ایمنی بدن خانم های حامله بالا رود، که این حالت برای پیشگیری از بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی موثر است

پیشگیری از سقط جنین

گوجه سبز حاوی ویتامین K است که باعث لخته شون خون و جلوگیری از سقط جنین می شود، همچنین باعث تعادل اسید و باز در جریان خون شده و برای درمان حالت اسیدی خون مفید می باشد.

مضرات خوردن گوجه سبز در بارداری

۱- زیاده روی در مصرف گوجه سبز باعث رانش مزاج و دست دادن آب بدن مادر و بروز مشکلات سلامتی برای جنین می شود و حتما در خوردن آن و مقدار آن و همچنین نمک دقت کنید و افراط نکنید

۲- مادران باردار که سنگ کلیه و مجاری ادراری دارند، به دلیل وجود اسید اگزالیک موجود در گوجه سبز از خوردن این میوه خودداری کند، زیرا می تواند در بدن برخی افراد باعث ایجاد سنگ های متبلور در مجاری ادراری شود.

۳- خانم های حامله ای که مشکلات و بیماری های معده دارند و اسید بالای معده و رفلکس معده در آنها بروز میکند، خوردن این میوه می تواند باعث نفخ، سوزش معده و رفلکس شود .

۴- طبع گوجه سبز سرد است و باعث دل درد، تهوع یا دل پیچه و نفخ و در کل مشکلات گوارشی می شود.

۵- خاصیت اسیدی این میوه، آثار مخربی روی دندان ها داشته و ممکن است منجر به دندان درد در دوران بارداری شود پس بهتر است مصرف آن در دوران بارداری همراه با احتیاط باشد.

خوردن گوجه سبز با نمک در بارداری

مصرف گوجه سبز در بارداری باید با نمک مصرف شود و هرگز آن را با نمک فراوان نخورید و در مصرف آن زیاده روی نشود، زیرا سبب بالا رفتن فشار خون و ورم میشود.

آیا خوردن گوجه سبز با نمک در بارداری مجاز است‌؟

دیابت بارداری

مصرف گوجه سبز برای مادران باردار و خانم های حامله مفید است، به علت قند پایین برای درمان دیابت بارداری موثر است.

اشتها آور و درمان حالت تهوع

حالت تهوع در برخی از خانم ها در بارداری به دلیل ویار بسیار ناخوشایند است ، مصرف این میوه در این خانم ها باعث کاهش حالت تهوع شده و اشتهای مادر بادار را بیشتر میکند. همچنین فیبر موجود در آلو سبز به هضم غذا و بهتر شدن عملیات هضم کمک می کند.

رفع یبوست در دوران بارداری

یبوست از جمله مشکلاتی است که برای مادران حامله رخ میدهد ، برای جلوگیری از یبوست در بارداری و درمان آن بهتر است مادران باردار گوجه سبز مصرف کنند زیرا خاصیت ملینی دارد و فیبر حاوی آن برای درمان یبوست مفید است.
اما دقت کنید که مصرف بیش از حد آن موجب نفخ معده می شود.

مفید برای بهبود کم خونی

خوردن این میوه به دلیل داشتن ویتامین سی و آهن در دوران بارداری باعث بهبود کم خونی می شود
همچنین فیبر وجود در آن نیز سبب کنترل کلسترول و چربی می شود.

 

فواید و مضرات گوجه سبز برای زنان باردار

ضدعفونی و شستن گوجه سبز

گوجه سبز را خوب بشویید و ضد عفونی کنید. مخصوصا اگر از دستفدوش میخرید، حتما ضد عفونی کنید، زیرا آب آلوده ای که دستفروشان برای تازه نگه داشتن گوجه سبز به کار می برند سبب ایجاد بیماری های جدی و خطرناکی مانند حصبه می شود.

آیا گوجه سبز در زیبایی جنین موثر است؟

این میوه حاوی ویتامین A و C بوده و مصرف آن باعث رشد مناسب کودک می شود و شواهد قطعی در تاثیر گوجه سبز بر زیبایی جنین وجود ندارد

منبع: حرف تازه

نظرات