تفریحات

آموزش ثبت نام در سامانه سجام برای سهام عدالت

1

آموزش ثبت نام در سامانه سجام برای سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت که کد بورس ندارند، برای ورود به سامانه سجام sejam.ir, ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام سهام عدالت و دریافت کد سجام, کلیک کنند

آموزش ثبت نام در سامانه سجام برای سهام عدالت

سامانه جامع اطلاعات مشتریان و سامانه سجام برای ثبت و رهگیری کد بورس برای مشمولان سهام عدالت ثبت نام میکند و افرادی که کد بورس ندارند باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان ثبت نام کنند.

نحوه ثبت نام مشمولان سهام عدالت در سجام

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی‌سازی گفت: مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند، در صورتیکه «روش آزادسازی مستقیم» را انتخاب کرده باشند، باید در «سامانه سجام» ثبت نام کنند.

مهدی طریحی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی‌سازی گفت: آن دسته از هموطنان سهام دار سهام عدالت که کد بورسی ندارند، در صورتیکه «روش آزاد سازی مستقیم» را انتخاب کرده باشند، می‌بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» با نشانی اینترنتی https://www.sejam.ir و مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام مشمولان سهام عدالت برای دریافت کد سجام از سامانه سجام

سامانه سجام sejam.ir

مشولان می‌بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان» با نشانی اینترنتی سامانه  sejam.ir و مطابق با دستورالعمل و فرآیندهای مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام نمایند.

وی افزود: در فرآیند عملیاتی سامانه سهام عدالت، پس از آنکه سهام دار وارد سامانه سهام عدالت شده و یکی از دو روش آزادسازی را انتخاب کند، شماره ملی آن فرد در بانک اطلاعاتی سامانه به شیوه آزاد سازی انتخاب شده اختصاص داده می‌شود. مقرر گردیده تا اطلاع ثانوی، این اطلاعات به صورت هفتگی برای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای انجام مراحل آتی، ارسال شود.

 ورود به سامانه سجام sejam.ir

وی گفت: به دلیل حجم بسیار بالای تعداد سهام داران سهام عدالت و جلوگیری از ازدحام مراجعات مردم جهت انجام مراحل چندگانه دریافت کد سجام، پیش بینی شد که افراد به مرور و در فرصت مناسب در این خصوص اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: پس از انتقال اطلاعات به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات رسانی‌های آتی از طریق بسترهای ارتباطی توسط شرکت مذکور، خطاب به سهام دارانی که فاقد کد بورس هستند انجام خواهد.
ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان برای سهام عدالت برای کسانی که روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب می کنند، لازم است و باید نسبت به دریافت کد بورس اقدام کنند

1 دیدگاه در “آموزش ثبت نام در سامانه سجام برای سهام عدالت

  1. اکبر گفت:

    ایاکودکان هم شامل دریافت سهام عدالت میباشند؟

نظرات