بیوگرافی کامل ریشی کاپور بازیگر هندی + علت فوت

0

بیوگرافی کامل ریشی کاپور بازیگر هندی + علت فوت

ریشی کاپور بازیگر هندی متولد ۱۹۵۲ و درگذشت در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ ، بیوگرافی کامل و عکسهای هنری و فیلم های وی و پسرش رانبیر کاپور و علت فوت و زندگی شخصی و بیماری وی را در مجله حرف تازه میخوانید

بیوگرافی کامل ریشی کاپور بازیگر هندی + علت فوت

بیوگرافی ریشی کاپور

ریشی کاپور، زاده ۴ سپتامبر ۱۹۵۲ و درگذشت ۳۰ آپریل ۲۰۲۰  هنرپیشه و بازیگر بالیوود، کارگردان، و تهیه‌کننده هندی بود که پدرش راج کاپور نیز از بزرگان سینمای هند و بالیوود بود و خود این هنرمند نیز، یکی از بزرگترین و بهترین بازیگر و هنرپیشه سینمای هند بعد از آمیتاب باچان است که در یام درگذشت این هنرپیشه نوشت: نوشت: «او رفت..رفت…ویران شدم!»

علت فوت ریشی کاپور بازیگر هندی

وی از دو سال پیش به سرطان مبتلا شد و برای درمان به آمریکا رفت و پس از بهبودی حالش به هند بازگشت براثر عوارض سرطان در شهر مومبایی درگذشت.

رانبیر کاپور پسر این بازیگر از بازیگران و هنرپیشگان مطرح سینمای هند است.

درگذشت پدر رانبیر کاپور بازیگر هندی

سوابق هنری

ریشی بازیگری را از کودکی و با «اسم من دلقک» ساخته راج کاپور شروع کرد و و با فیلم عاشقانه و جوان پسند «بابی» به شهرت دست یافت.

اولین نقش اصلی را به عنوان یک بزرگسال در مقابل دیپمل کاپادیا در سال ۱۹۷۳ با فیلم بابی و جایزه جایزه فیلم فیر بهترین بازیگر را در سال ۱۹۷۴ دریافت کرد و در نهایت، نقش اصلی را به عنوان رهبر عاشقانه در ۹۲ فیلم بین ۱۹۷۳ و ۲۰۰۰ بازی کرد، وی برای بازی خود در فیلم Do Dooni Chaar، جایزه نقدهای منتقدین فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش اول شخص در سال ۲۰۱۱ به دست آورد و برای نقش او در کاپور و پسران، جایزه فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۱۷ به دست آورد. او با جایزه Achievement Lifefilm Filmfare در سال ۲۰۰۸ به دست آورد.
او در دوازده فیلم در سالهای ۱۹۷۳ و ۱۹۸۱ مقابل همسرش نیتو سینگ، ظاهر شد

نیتو سینگ همسر ریشی کاپور کیست

همسر ریشی کاپور

وی سالها پیش با نیتو سینگ از بازیگران هندی ازدواج کرده و دارای فرزند و نوه بود پسرش رانبیر کاپور از بازیگران هندی است

افتخارات

او جایزه ملی فیلم را برای اولین نقش خود به عنوان یک هنرمند کودک در فیلم پدرش (راج) به نام «ماره نام جوکر» (۱۹۷۰) دریافت کرده و همچنین  وی برای بازی خود در فیلم Do Dooni Chaar، جایزه نقدهای منتقدین فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش اول شخص در سال ۲۰۱۱ و برای بازی در کاپور و پسران، جایزه فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۱۷ به دست آورد.

Rishi-Kapoor

زندگینامه و خانواده

وی در شهر چمبور، بمبئی در خانواده پنجابی به نام ریشی راج کاپور متولد شد. او دومین پسر کارگردان بازیگر راج کاپور و نوه بازیگر پریتویراج کاپور بود.تحصیلات خود را با برادران خود در مدرسه کمپین، در شهر بمبئی، کالج مایو و اجمیر انجام داد. برادران راندهیر کاپور و راجیو کاپور هر دو دو بازیگران مطرح دههٔ ۷۰ و ۸۰ بالیوود هستند.

عکسهای ریشی کاپور بازیگر هندی

درگذشت ریشی کاپور بازیگر هندی

Rishi-Kapoor

علت فوت ریشی کاپور

درگذشت همسر نیتو سینگ بازیگر

 

نظرات