بیوگرافی و عکس های ماشاالله وروایی بازیگر و مهندس پرواز

1

بیوگرافی و عکس های ماشاالله وروایی بازیگر و مهندس پرواز

ماشالله وروایی ۶۱ ساله و متولد کرمانشاه, “بازیگر نقش عمو کاووس در نون خ ۲” مهندس پرواز و از دلاوران دفاع مقدس است که این روزها شاهد هنرنمایی او در نقش کاووس هستیم، به همین مناسبت بیوگرافی و سوابق نظامی و بازیگری و آثار فیلم و سریال و تصاویر و سرگذشت زندگی «ماشاالله وروایی» را در “مجله حرف تازه” منتشر کردیم. با ما همراه باشید

بیوگرافی و عکس های ماشالله وروایی بازیگر و خلبان

بیوگرافی ماشالله وروایی

ماشاالله وروایی,(Mashallah Varvaei) 61 ساله خلبان هوانیروز ارتش و بازیگر کرمانشاهی است که سوابق درخشانی در خلبانی در دوران جنگ و دفاع مقدس دارد ،او چند سالی است که در رادیو و تلویزیون مرکز کرمانشاه و در زمینه تاتر به عنوان بازیگر فعالیت دارد.

بیوگرافی «ماشاالله وروایی» و همسر و فرزندانش + خانواده و عکس های جدید

زندگینامه ماشاالله وروایی بازیگر

من در نوجوانی سال ۱۳۳۸ در نمایش‌های دبیرستانی کارم را شروع کردم و به خاطر علاقه‌ام به سینما و هنر از معلمان عزیزمان که کار نمایشی را برای دانش آموزان فراهم می‌کردند، آموزش می‌دیدم. البته من بعد‌ها در گروه‌های نمایشی فرهنگ و هنر کرمانشاه حضور پیدا کردم. آن روز‌ها آقای آتش تقی پور مسئول گروه تئاتر کرمانشاه بود و در کنار ایشان یاد گرفتیم.

بیوگرافی و عکس های ماشاالله وروایی بازیگر و خلبان

ورود به نظام و ارتش

چند کار نمایشی شکل گرفت و سال ۴۷ وارد خدمت نظام در تهران شدم و در آنجا هم کار‌های نمایشی انجام می‌دادند، تا اینکه بعد از انقلاب و دوران جنگ زمانی که در عملیاتی حضور نداشتیم، کار‌های نمایشی را با بچه‌های نظامی، ارتشی و بچه‌های هوانیروز می‌ساختیم و در جبهه‌ها اجرا می‌کردیم.

من جزو گروه فنی کادر پرواز بودم و در عملیات‌های بسیاری در هشت سال جنگ تحمیلی در دوران دفاع مقدس حضور داشتم.

بیوگرافی شخصی و نظامی و هنری عمو کاووس سریال نون خ 2

سوابق هنری ماشالله وروایی

وروایی هنرمند کرمانشاهی را با نقش کاووس در نون خ ۲ شناختیم و کسی از بیننده ها و مخاطبان تلویزیون خبر نداشت که ایشان شخصیت بسیار بزرگ و ارزشمندی در زمینه دفاع مقدس و در بازیگری هست، تا اینکه تصاویر او در پیج اینستاگرامش و تبریک روز ارتش در ۲۹ فروردین آشکار کرد که او از اعضای تیم مهندسی پرواز‌های هوانیروز و خلبان هلی کوپتر هست که وارد بازیگری و عرصه هنر شده است

اینستاگرام ماشالله وروایی

در معرفی در استوری پیج وی او رنجر کلاه سبز و خود وی نیز عکسی مربوط به دوره های راپل را به اشتراک گذاشته که نشان میدهد سوابق بسیار درخشانی در جنگ دارد و از رزمندگان جنگ تحمیلی و سرهنگ بازنشسته و خلبان هلی کوپتر است و البته کامنت‌هایی هم پای پست این اکانت هست که تاکید دارد این هنرپیشه از اعضای تیم مهندسی پرواز‌های هوانیروز بوده است.

ماشاالله وروایی کیست؟

از زندگی شخصی و همسر و فرزندان این هنرمند و سرهنگ بازنشسته ارتش اطلاعی در دست نیست

رادیو و تلویزون کرمانشاه

وروایی کارش را از رادیو و تلویویزن از دهه هشتاد مرکز کرمانشاه شروع کرده و سابقه اجرا و بازی در زمینه تئاتر را نیز دارد از جمله ‌تئاتر افسانه ی خروس خوان به کارگردانی غلامحسين لطفی و فیلم همپرواز و نمایش خیال و .. حضور داشته است

شغل عمو کاووس در نون خ 2

بازیگر نقش کاووس در نون خ ۲ کیست؟

ماشالله وروایی بازیگر کرمانشاهی کشورمان در سریال نون خ ۲ نقش عمو کاووس را بازی می کند که شخصیتی بسیار جذاب و پر طرفدار برای مخاطبان و بیننده های این سریال است.

او در اسفند ۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ در سریال نون خ ۳ نیز حضور داشت و یکی از بازیگران ثابت این سریال به کارگردانی سعید آقاخانی است.

اینستاگرام ماشاالله وروایی

mashaalah.varvaei

زندگینامه و سوابق ماشالله وروایی

ماشالله وروایی خلبان

ماشاالله وروایی با انتشار عکسی از سریال نون خ درباره کردهای سرزمینش نوشت:

تفنگ یک کُرد اصالت و خانواده اوست. به افتخار تمام کُرد های سرزمینم که همیشه دلاورانه در نبرد زندگیشان جنگیدند. “هر بژی کُرد”

بازیگر نقش کاووس سریال نون خ به مناسبت روز ارتش عکس هایی قدیمی از خودش منتشر کرد و نوشت:

‌ماخط شکن کهنهُ این تازه نبردیم بیگانه چه داند که در این خاک چه کردیم دیروز برای وطن از سینه گذشتیم امروز همان مرد وهمان سینه به دردیم تقدیم به تمام دلاور مردان ارتش جمهورى اسلامى ایران اعم از همرزمان و رفقای عزیزتر از جانم. این روز بر تمامی زحمت کشان و قهرمانان ارتش مبارک باد

عکس جدید ماشاالله وروایی

بیوگرافی ماشاالله وروایی (ماشالله وروایی) و همسر و فرزندانش + خانواده و عکس های جدید

بیوگرافی ماشاالله وروایی (ماشالله وروایی) و همسر و فرزندانش + خانواده و عکس های جدید

1 دیدگاه در “بیوگرافی و عکس های ماشاالله وروایی بازیگر و مهندس پرواز

  1. بهروز گفت:

    زنده باد عمو خلیل

نظرات