تکلیف جاماندگان وام ۱ میلیونی چیست‌؟ +‌جزئیات

1

تکلیف جاماندگان وام ۱ میلیونی چیست‌؟ +‌جزئیات

آن دسته از یارانه بگیرانی که سیمکارت به نامشان نیست می توانند تا ۱۸ اردیبهشت ۹۹ برای تهیه سیم کارت مراجعه کنند، جزئیات نحوه پیگیری جاماندگان وام ۱ میلیونی کرونا قرض الحسنه یک میلیونی قرض الحسنه و تکلیف زوجهای جوان و یارانه بگیرانی که سیمکارت به نامشان نیست را اینجا بخوانید.

تکلیف جاماندگان وام 1 میلیونی ،سرپرستان فاقد سیمکارت و زوجهای جوان چیست‌؟ +‌جزئیات

از ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۹ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیامکی را با سرشماره v.refah به سرپرستان خانوار آغاز کرده است و این روند تا جمعه ۳۱ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

پس از ارسال پیامک‌ها، سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه ۳۱ فروردین فرصت دارند نسبت به ارسال کدملی خود به شماره اعلام شده اقدام کنند ضمن اینکه زمان اشاره شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

جاماندگان وام ۱ میلیونی فاقد سیمکارت

در این بین تعدادی سرپرست خانوار هستند که ممکن است که فاقد سیم کارت به نام خودشان باشند که در این باره گفته شده است: آن دسته از افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست می توانند تا ۱۸ اردیبهشت ماه برای تهیه سیم کارت مراجعه کنند.

آن دسته از افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست و امکان تهیه سیم کارت تا روز یکشنبه ۳۱ فرودین را ندارند, مهلت دارند تا ۱۸ اردیبهشت ماه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنند و سیم کارت تهیه کنند .
پس از آنکه سیم کارت به نامشان ثبت شد وام یک میلیون تومانی را تا پایان ماه مبارک رمضان دریافت می کنند.

زمان واریز وام کرونا بعد از ارسال کد ملی

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در روز ۴ اردیبهشت وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، واریز خواهد شد

فقط افرادی تا ۴ اردیبهشت وام یک میلیونی را دریافت می کنند که تا ۳۱ فرودین ماه پیامکv.refah را دریافت کرده و شماره ملی سرپرست خانوار را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کرده باشند

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ۲۵ میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می‌کنند که ۸۸ میلیون پیامک به این تعداد ارسال می‌شود یعنی به تعداد سیم‌کارت‌های سرپرستان‌ پیامک ارسال می‌شود گفت: برخی از سرپرستان چند سیم کارت دارند که برای تمام سیم کارت ها ارسال شده است. کل افرادی که سیم کارت ندارند ۲٫۵ میلیون سرپرست هستند.

میرزایی اظهار داشت: گروه هدف افرادی هستند که شماره تلفن همراه دارند و پیامک با v.refah دریافت می کنند و خانواده صبور باشند و پیامک ها ارسال می شود. تا جمعه شب همه پیامک v.refah را دریافت می کنند. پس از دریافت این پیامک فقط کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ با سیم کارتی که به اسم سرپرست خانوار است ارسال شود.

نحوه پیگیری جاماندگان وام ۱ میلیونی

تسنیم: حسین میرزایی، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا،با بیان اینکه خانوار‌های یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند افزود: تأکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست.
پس از اتمام ارسال پیامک‌‌ها از سوی وزارت ارتباطات و پاسخ آن از سوی سرپرستان‌ خانوار، لیست نهایی در اختیار سازمان هدفمندی قرار خواهد گرفت تا نسبت به پرداخت وام یک میلیون تومانی اقدام شود.

نحوه پیگیری جاماندگان وام 1 میلیونی کرونا

تکلیف یارانه بگیرانی که سرپرست خانوارشان در زندان است

در این زمینه در حال مذاکره هستیم که اطلاعات آنها را از سازمان زندان‌ها بگیریم . در این صورت دیگر نیازی به ارسال پیامک نیست و بر اساس اطلاعات دریافت شده وام برای سرپرست خانوار واریز می شود.

جاماندگان وام ۱ میلیونی در روستاییان

وی گفت: درباره روستاییان، تعداد قابل توجهی از این افراد فوت کرده بودند ولی چون فوت آنها اعلام نشده بود، کماکان پول به حساب آنها واریز می‌شود و معلوم نیست دست چه کسی می‌رسد. بعضاً پول رسوب می‌کند در حساب بانکی آنها که این به نفع بانک است.
بنابراین یک مکانیزم احراز هویت است و ما بتوانیم تعداد افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست را یک مکانیزم ارتباطی و احراز هویت را فراهم کنیم تا مشخص شود فرد زنده است یا خیر، بنابراین باید یک سیم کارت داشته باشد تا ما به وی اطلاع رسانی کنیم تا خدای نکرده پول نرود در یک حسابی که به نام فرد دیگری است واریز نشود و حق فرد تضییع شود. از این‌رو گفتیم فرد به جای مراجعه حضوری به بانک، با سیم کارتی که به نامش هست یک پیغام بدهد.

تکلیف سرپرستان مسن و معلول فاقد سیم کارت

وی درباره افرادی که کهولت سن دارند و یا معلولیت شدید دارند و امکان مراجعه به دفاتر خدماتی برایشان مقدور نیست گفت: تعداد این گروه اندک است؛فقط برای این گروه اندک اگر دیدیم سیم کارت تهیه نکردند. به سایر اعضای خانواده آنها که سیم کارت به نامشان است پیامک ارسال می کنیم اولین فردی از آنها که پیامک باز ارسال و کد ملی را پیامک کند، به عنوان سرپرست خانوار محسوب می شود و وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرست واریز می شود.

تکلیف زوجهای تازه ازدواج کرده

میرزایی گفت: زوجینی که تازه ازدواج کرده‌اند و هنوز یارانه جدید نگرفته‌اند جزء مشمولان دریافت وام یک میلیونی هستند.

حساب بانکی‌ای که یارانه به آن واریز می‌شده است اگر در حال حاضر مسدود است از عهده ما خارج است و بعد از رفع مسدودیت حساب، وام واریز خواهد شد.

آن دسته از افرادی که به تازگی برای تفکیک یارانه نقدی از پدر ومادر خود اقدام کرده اند، حتی اگر هنوز یک ماه هم دریافت نکرده اند، در صورتی که مشمول یارانه نقدی شوند در سازمان برنامه و بودجه وجود دارد.سازمان هدفمندی یارانه ساختار این خانواده ها را وارد پروتکل کرده و لیست را در اختیار وزارت ارتباطات قرار داده است تا با سرشماره v.refah پیامک دریافت کنند

1 دیدگاه در “تکلیف جاماندگان وام ۱ میلیونی چیست‌؟ +‌جزئیات

  1. سعید گفت:

    من امروزکه ۱۳۹۹/۴/۹هستش هنوز که هنوزه موفق به دریافت وام۱میلیونی کرونا نشده ام خودم تک نفره و سرپرست خانوار ویارانه بگیر هستم، ازآنجایی که مدارک شناسایی، شناسنامه وکارت ملیم روگم کردم و برای گرفتن سیم کارت به اسم خودم به دفاتر پیشخوان مراجعه نموده که موفق نشدم بگیرم زیراکه واسه گرفتن سیم کارت از بنده کارت ملی و شناسنامه خواستن که نداشتم بهشون بدم وجریان گم شدن مدارکم رو بهشون گفتم وحتی فتوکپی مدارکم رو بهشون دادم و قبول نکردن واز فتوکپی هاهم ایراد گرفتن به خاطرناخوانابودنشون وگفتم که درخواست شناسنامه وکارت ملی المثنی داده ام که فکر نکنم حالاحالاها بهم بدنشون، لذا از مقامات مسول عاجزانه درخواست میکنم که بنده حقیر به علت نیازمبرم داشتن به این وام۱میلیونی ت ااین لحظه به اون علت ذکرشده قادر نشدم ثبت نام کنم راهکاری فراهم نماید، باکمال تشکر

نظرات