راهنمای رفع برخی کدهای خطا (۴۰۳) و کد ملی در اپلیکیشن شاد

0

راهنمای رفع برخی کدهای خطا (۴۰۳) و کد ملی در اپلیکیشن شاد

چنانچه در نصب و راه اندازی برنامه و اپلیکیشن شاد دانش آموزی با ارورها و خطاهای ۴۰۱ – ۴۰۲ – ۴۰۳ – ۴۰۵ – ۴۰۶ و کد ملی و اطلاعات شخصی مواجه شدید با پاسخ به این سوالات و رفع ارور و حل مشکل با ما همراه باشید

راهنمای رفع برخی کدهای خطا (403) و کد ملی در اپلیکیشن شاد

رفع ارور ۴۰۳ در اپلیکیشن شاد

۱. -شلوغی سامانه: راه اندازی را به زمانی دیگر موکول کنید.

۲. -فارسی بودن کیبورد گوشی: که قبل نوشتن اعداد باید انگلیسی شود

۳. عدم استفاده از تقویم تولد: لطفا جهت ثبت تاریخ تولد بر روی مستطیل ماه وسال کلیک کنین درابتدا ماه و سپس سال تولد رو وارد نمایید در پایان روز تولد را واردن مایید.

۴. بایدحاصل جمع دو عدد راهم در جای مشخص شده بنویسید.

علت خطای ۴۰۳ در اپلیکیشن شاد

باید صحت مشخصات شناسنامه ای دانش آموز در سامانه سناد چک شود و در زمان استفاده از پیام رسان شاد فیلترشکن vpn باید خاموش باشد

برخی از مشكلات مربوط سامانه سناد است كه برطرف میشود و مشكل برخی خانواده‌ها نيز مربوط به قديمی بودن نرم افزار و یا فيلترشکن (vpn) كه موجب عدم احراز هويت میشود لذا با خاموش كردن آن مشكلشان رفع مي‌شود و سپس براي استعلام دانش آموز، معلم و مدير اقدام كرد

علت خطای ۴۰۶ سامانه شاد :

هر دانش آموز برای ثبت مشخصات شناسنامه ای ۵ دقیقه زمان دارد چنانچه در ۵ دقیقه نتواند اطلاعات خود را ثبت کند با خطای ۴۰۶ مواجه می شود در این صورت مجددا اقدام به ثبت مشخصات کنید

علت ارور ۴۰۲ و ۴۰۱ اپلیکیشن شاد :

اگر بعد از ثبت مشخصات دانش آموز در شبکه شاد با خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ مواجه شدید باید برگردید به مرحله قبل و دوباره به مرحله ای که در حین ثبت آن بودید وارد شوید و اگر مرحله ثبت احراز هویت به دکمه ورود به کلاس رسیده بودید و خطای ۴۰۱ یا ۴۰۲ زد باید به قسمت دانش آموز سپس قسمت لیست دانش آموزان بروید و نام دانش آموز را انتخاب کنید.

در برخی مواقع هم این کد به دلیل قطعی نرم افزار شاد می باشد که در زمان دیگر اقدام کنید و تنها کافی است در صورت مواجه شدن با این خطا ، فرد از سامانه شاد خارج گردد و مجددا وارد آن شود.

دانش آموزانی که برای احراز هویت خود ، مستقیما وارد سایت shad.medu.ir شوند ، ممکن است با این خطا رو به رو گردند. برای حل این مشکل آن ها باید ابتدا نرم افزار شاد را بر روی تلفن همراه خود نصب کنند و از طریق آن به صفحه احراز هویت منتقل شوند.

رفع خطا 403 در سامانه و اپلیکیشن شاد

علت خطای ۴۰۵ سامانه شاد :

خطای دیگری که ممکن است برای مخاطبان شبکه اجتماعی دانش آموزی پیش بیاید ، ارور ۴۰۵ می باشد. خطای ۴۰۵ در این سامانه نشان دهنده این است که اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد اشکال یا اشکال هایی دارد. بنابراین برای حل این مشکل ، دانش آموز یا مدیر مدرسه باید سامانه سناد را بررسی کنند و اطلاعات اشتباه را تصحیح نمایند.

قابلیت نصب نسخه ویندوزی شاد بدون نیاز به تلفن همراه

از ظرفیت‌های خوب این پیام‌رسان، امکان نصب بر دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف و وجود نسخه ویندوزی آن است که می‌شود بدون تلفن همراه و از طریق سایت با فضای وسیع از آن بهره‌مند شد.

رفع ارور کد ملی در اپلیکیشن شاد

شرفی امکان دسترسی مدیران در همه سطوح به شبکه شاد را از دیگر ویژگی‌های این پیام‌رسان بومی اعلام و عنوان کرد: مشکل عدم ورود با برخی کدهای ملی رفع شده و این امکان برای همه دانش آموزان و فرهنگیان وجود دارد تا به آسانی وارد این شبکه شوند.

راه اندازی نسخه  ios و web شبکه شاد

وی از در دسترس بودن نسخه  ios و web شبکه دانش آموزی شاد خبر داد و اظهارکرد:

در برنامه ios این برنامه در محیطی شبیه سازی شده قرار دارد و با استفاده از ابزاری که تحت  web قرار دارد افراد می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرفی تصریح کرد: مدیران مدارس می‌توانند معاونان خود را با تعریف سطح دسترسی به عنوان ادمین در تنظیمات اضافه کنند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: شورای سیاستگذاری شبکه شاد در خصوص جاهایی که اینترنت وجود ندارد و یا دسترسی به آن مشکل است تصمیمات لازمه را اتخاذ خواهد کرد.

شماره تلفن ۴۳۰۸۱ شبکه شاد آموزش و پرورش

شرفی امکان دسترسی مدیران در همه سطوح به شبکه شاد را از دیگر ویژگی‌های این پیام‌رسان بومی اعلام و عنوان کرد: مشکل عدم ورود با برخی کدهای ملی رفع شده و این امکان برای همه دانش آموزان و فرهنگیان وجود دارد تا به آسانی وارد این شبکه شوند.

وی اضافه کرد: تعداد یکصد نفر از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ آماده پاسخگویی به سوالات کاربران در زمینه فناوری و پشتیبانی هستند لذا افراد می‌توانند از طریق شماره تماس ۴۳۰۸۱ ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را مطرح کنند.

استفاده از اپلیکیشن شاد از یک گوشی برای چند دانش آموز

امكان استفاده چند دانش آموز از يك تلفن همراه وجود دارد  هرچند ممكن است اين كار باعث شلوغی شود. اما به زودی نسخه چند كاربر ( account) این برنامه ایجاد میشود همچنین افراد كه اینترنت  icdL دارند از برنامه تحت وب میتوانند بهره‌مند شوند.

نسخه  ios و web شبکه آموزشی

سرپرست مركز برنامه ريزي و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در برنامه ios اين برنامه در محيطي شبيه سازي شده قرار دارد و با استفاده از ابزاري كه تحت  web قرار دارد افراد مي‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام كنند.

وي اضافه كرد: تعداد يكصد نفر از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ آماده پاسخگويي به سوالات كاربران در زمينه فناوري و پشتيباني هستند لذا افراد مي‌توانند از طريق شماره تماس ۴۳۰۸۱ ارتباط برقرار كنند و سوالات خود را مطرح كنند.

نظرات