ماجرای کامل خودکشی زینب دختر ۱۲ ساله در هلیلان + خانواده

0

ماجرای کامل خودکشی زینب دختر ۱۲ ساله در هلیلان + خانواده

حادثه خودکشی در هلیلان و خبر خودکشی زینب دختر ۱۲ ساله اهل هلیلان ایلام که بخاطر فقر و نداری و ناتوانی در تامین لباس عید دست خبرساز شده است جزئیات کامل را به همراه عکس خانواده و محل زندگی وی علت دقیق و نحوه خودکشی او را در مجله حرف تازه میخوانید

ماجرای کامل خودکشی زینب دختر 12 ساله در هلیلان + خانواده

جزئیات کامل خودکشی زینب دختر ۱۲ ساله هلیلانی

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با ابراز تاسف و تسلیت درگذشت دختر نوجوان اهل شهرستان هلیلان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش حرف تازه از ایسنا، به نقل از روابط عمومی بهزیستی ایلام، زهرا همتی اظهار کرد: در پی اعلام خبر ناگوار این دختر نوجوان تیم اجرایی و مددکاری این اداره کل متشکل از معاون اجتماعی بهزیستی استان، رییس بهزیستی شهرستان چرداول، مسئول مرکز اورژانس اجتماعی چرداول و مسئول بهزیستی هلیلان به منظور بررسی علت این موضوع صبح امروز به منزل خانواده متوفی اعزام و پس از انجام بررسیهای لازم و مصاحبه با اعضای خانواده نتیجه را به اینجانب اعلام کردند.

محل حادثه خودکشی در هلیلان کجاست؟

شهرستان هلیلان(به لری :هلیران) یکی از شهرستان‌های استان ایلام در غرب ایران است. مردم هلیلان از تیره لک هستند و به زبان لری گویش لکیسخن می‌گویند. بخش هلیلان در مرز استانهای ایلام، کرمانشاه و لرستان واقع شده‌است.نژاد مردم این مناطق لر فیلی می باشد.

خانواده زینب دختر ۱۲ ساله هلیلان ایلام

زینب در خانواده ۵ نفره زندگی می کرد که به علت معلولیت سرپرست خانواده از ناحیه یک دست، تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که در چارچوب قوانین و دستورالعمل های مربوطه از کمکهای مستمر و غیر مستمر سازمان شامل کمک هزینه ساخت مسکن(۱۴۰ میلیون ریال)، مستمری ماهیانه(پنج میلیون و ۱۵۰ هزار ریال)، کمک هزینه معیشت( هر سه ماه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال)، هزینه کمک معاش(هشت میلیون ریال) و سایر کمکهای غیر مستمر نظیر بسته های غذایی برخوردارند اما بدلیل محرومیت مضاعف و فقر اقتصادی حاکم بر منطقه از بسیاری امکانات رفاهی و خدماتی، برخوردار نیستند.

عکس و فیلم خودکشی زینب دختر 12 ساله در هلیلان ایلام

مشکل افسردگی زینب دختر ۱۲ ساله ایلامی

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با بیان اینکه، بر اساس اعلام نظر والدین زینب، او دارای علایم افسردگی بود که به دلیل عدم آگاهی خانواده از این موضوع اقدامی در جهت درمان مشکلات روحی و روانی وی انجام ندادند، تصریح کرد: با توجه به دریافت مستمری و یارانه ماهیانه که مبلغی بالای ۱۰ میلیون ریال بوده و نیز فعالیت خانواده در زمینه دامداری(پرورش چند راس گاو) تامین حداقل نیازهای خانواده دور از انتظار نیست اما متاسفانه به دلیل فقر فرهنگی خانواده و عدم آشنایی آنان با روحیه حساس فرزندان، خواسته های اولیه آنان را نادیده گرفته که در نهایت با توجه به زمینه افسردگی این عضو خانواده متاسفانه اقدام به خودکشی کرده است.

علت خودکشی زینب دختر ۱۲ ساله در هلیلان

همتی گفت: با توجه به فقر اقتصادی مضاعف منطقه که باعث تشدید آسیبهای اجتماعی متعدد در این منطقه شده ، حل این مشکلات به تنهایی از عهده بهزیستی خارج و نیازمند عزم جدی و همکاری عمومی دستگاه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و همچنین مشارکت خیرین است.

عکس زینب دختر 12 ساله خودکشی کرده در هلیلان ایلام

وضعیت معیشتی بد

نماینده منتخب مردم ایلام در ادامه بیان کرد: لباس های این دختر ۱۱ ساله چنان مندرس و غیر قابل استفاده بوده اند که ایشان قبل از مرگش اقدام به سوزاندن تمام لباسهای مندرس و غیر قابل استفاده خود می نماید تا بعد از مرگش بچه های دیگر این لباس ها را نبینند.این خانواده هیچ گونه امکانات رفاهی و معیشتی اولیه هم ندارند.این دختر بچه بارها از فقر مطلق خانواده خود گله مند بوده است.

وی تصریح کرد: منطقه ای که این خانواده در آن زندگی می کنند نه خط تلفن ثابت و همراه ، نه آنتن تلویزیون و نه خانه بهداشت، راه مناسب و… ندارد. منطقه هلیلان و روستاهای آن به شدت نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری و نیازمند اعتبارات ویژه است.نظام مقدس جمهوری اسلامی و دستگاههای ذیربط در بخش محرومیت زدایی و رسیدگی به وضعیت محرومان‌پای کار است و باید با تلاش و جذب اعتبار در اولین فرصت به وضعیت این مناطق رسیدگی شود.

نظرات