آدرس سایت ثبت نام مشاغل کم خطر در سامانه سلامت +salamat.gov.ir

0

آدرس سایت ثبت نام مشاغل کم خطر در سامانه سلامت +salamat.gov.ir

بر اساس اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا اصناف و مشاغل کم خطر می‌توانند با اخذ تعهد و ثبت نام در سامانه سلامت با اجرای دستورالعمل و پروتکل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری هوشمند شروع بکار شوند و فعالیت کنند. آدرس سایت و نحوه و زمان ثبت نام و لینک سامانه سلامت را در این بخش درج شده است

آدرس سایت ثبت نام مشاغل کم خطر در سامانه سلامت +salamat.gov.ir

نحوه ثبت نام مشاغل کم خطر در سامانه سلامت

در اطلاعیه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تمایل اصناف ، آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر» مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر گردیده و موارد ذیل به اطلاع عموم می‌رسد:

برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله‌گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir بمنظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تاييد تعهدنامه بصورت الكترونيكي برای التزام به رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي مقابله با کرونا ثبت‌نام نمایند.

آدرس سامانه سلامت salamat.gov.ir

دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا در سامانه: http://markazsalamat.behdasht.gov.ir در دسترس عموم اصناف و مردم می باشد.

فعاليت‌هاي صنفي كه از بدو شروع بحران بيماري كرونا بدليل شرايط محيطی و تجمع جمعيت در آن واحدها فعاليت‌هاي پرخطر اعلام و تعطيل شده‌اند تا اعلام عادی شدن شرايط از طرف وزارت بهداشت كماكان تعطيل اعلام مي‌گردد.

  • براساس اعلام وزارت بهداشت فعاليت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرايشگاه‌هاي مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالار پذيرايي و سالن مراسم، مراكز بازي، تفريحي، گيم نت، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تريا، اماكن اقامتي، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه‌هاي بدنسازي و ورزشي، سینماها، جشنواره‌ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می‌باشند./ایسنا

زمان ثبت نام مشاغل کم خطر در سامانه

در این اطلاعیه آغاز به کار مشاغل کم خطر، مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر شده و آمده است:

  1. کلیه واحدهای صنفی از صبح امروز جمعه می توانند در سامانه salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.
  2. اصناف پس از تایید تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الکترونیکی – اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند
  3. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : http://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد .
  4. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید
  5. کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.
  6. فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت های پرخطر اعلام و تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد.

اسامی مشاغل پر خطر برای کرونا

براساس اعلام وزارت بهداشت فعالیتهای پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذیرایی و سالن مراسم ، مراکز بازی ، تفریحی ، گیم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها و تریا ، اماکن اقامتی ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی – سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند

مشاغل و اصناف بالا هنوز اجازه فعالیت ندارند و از دسته مشاغل پر خطر بای ابتلای که کرونا هستند

نظرات