آیا عارضه چشم صورتی یعنی کرونا گرفتم؟

0

آیا عارضه چشم صورتی یعنی کرونا گرفتم؟

محققان بر این عقیده هستند که عارضه چشم صورتی نشانه کرونا و ابتلای به این بیماری است و تاکید دارند همه کادر درمانی و پرستاران و پزشکان مراقبت کننده از بیماران کرونایی باید علاوه بر لباس, دستکش, کلاه مخصوص, عینک محافظ هم بزنند. جزئیات خبر را در این بخش اتز مجله حرف تازه بخوانید.

آیا عارضه چشم صورتی یعنی کرونا گرفتم ؟

کدام عارضه چشمی نشانه کرونا است ؟

محققان مشاهده کردند از بین ۳۸ بیمار مبتلا به کوئیذ ۱۹، ۱۲ نفر دارای عارضه چشم صورتی بودند. در دو تن از این بیماران، ویروس کرونا هم در آب چشم و هم در آب بینی‌شان وجود داشت.

دکتر «لیانگ لیانگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تری گورجز چین، در این باره می‌گوید: «برخی از بیماران مبتلا به COVID-۱۹ دارای علائم چشمی هستند و ممکن است کروناویروس جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به COVID-۱۹ وجود داشته باشد.»

ملتحمه، غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک است. به گفته لیانگ، کروناویروس ممکن است به این بخش از چشم بیماران مبتلا به COVID-۱۹ حاد حمله کند.

این بدین معناست که اگر فرد چشم‌های آلوده به کرونا ویروس را بمالد و سپس با فرد دیگری تماس داشته باشد یا حتی در زمان معاینه چشم، امکان انتقال این ویروس وجود دارد و هرچقدر شدت بیماری فرد مبتلا به COVID-۱۹ بیشتر باشد، احتمال بروز عارضه چشم صورتی در وی بیشتر است.

بر اساس این یافته‌ها، محققان تاکید دارند تمام کادر درمانی مراقبت کننده از این بیماران باید علاوه بر لباس، دستکش و کلاه مخصوص، عینک محافظ هم داشته باشند.

افراد از تماس با چشم و صورت خودداری نمایند

همچنین عنوان می‌شود افراد باید از تماس با چشم و صورت خودداری نمایند و به جای لنز‌های تماسی در این دوره شیوع بیماری، از عینک استفاده کنند.

به گفته محققان، باوجودی که صورتی شدن چشمان یکی از نشانه‌های نادر این بیماری است، اما افراد باید تمامی اقدامات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

عارضه چشم صورتی زمانی روی می‌دهد که عروق خونی چشم متورم می‌شوند و مشخصه آن، قرمزی چشم است.

نظرات