تفریحات

بیوگرافی و عکسهای حسن توزی نوحه خوان بوشهری + علت فوت

2

بیوگرافی و عکسهای حسن توزی نوحه خوان بوشهری + علت فوت

حسن توزی مداح متولد ۱۳۴۲ از مداحان پیشکسوتان استان بوشهر و گناوه در روز ۱۵ فررودین ۹۹ درگذشت. با بیوگرافی کامل و آثار مداحی و شروه خوانی و کتاب های نوحه خوانی سنتی و عکس ها و ماجرای درگذشت و علت فوت و اینستاگرام وی در مجله حرف تازه آشنا شوید.

بیوگرافی و عکسهای حسن توزی مداح مشهور گناوه ای + درگذشت و علت فوت

بیوگرافی حسن توزی

حسن توزی، مداح و رزمنده ۸ سال دفاع مقدس و ذاکر اهل بیت متولد ۱۳۴۲ در گناوه استان بوشهر است (شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است)که با اخلاص عمر خود را با نوای رسا و دلنشین خود در مدح و رثای اهل بیت (ع) بخصوص سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سپری کردو مداحی هایی چون قدم به قدم با پرچم و دل مجنون حسین … را با صوت زیبای خود خوانده ، همچنین وی خدمات شایانی در زمینه شروه خوانی و گرداوری مجموعه نوحه خوانی های سنتی بوشهری را انجام داده و به چاپ رساند

زندگینامه حسن توزی نوحه خوان

سوابق و فعالیت ها

این مداح فقید از رزمندگان دفاع مقدس بوده و در دوران دفاع مقدس در زمان اعزام رزمندگان اسلام از بندر گناوه و در جبهه ها با سرودن اشعار مذهبی و حماسی شور و حال خاصی در بین رزمندگان ایجاد میکرد.

مرحوم کربلایی حسن توزی، پیشکسوت عرصه مداحی استان بوشهر بود که سال‌ها عمر پربرکت خویش را در مسیر نشر و گسترش فرهنگ اسلامی و معارف دینی، تعلیم جوانان و نوجوانان و مداحی و مرثیه خوانی خاندان وحی الهی و سرور و سالار شهیدان و ذکر مصائب خاندان آن حضرت سپری کرد و نوحه‌های جان سوز و ماندگاری از خود بر جا گذاشت.

زنده یاد توزی همواره با نوحه های پرسوز و گدازش در محافل عزاداری بر جان و دل هر انسانی بی محابا اثر و به گریه وا می‌داشت و با صدای گرم و دلنشینش در اعیاد ائمه اطهار (ع) شور و شعف خاصی راه می انداخت.

همچنین زنده یاد توزی در نشر و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و تربیت جوانان علاقه مند به مداحی در شهرستان گناوه فعالیت و تلاش وافری داشت

مداحی های مداح گناوه ای بوشهری.

درگذشت حسن توزی

حسن توزی،در ۱۶ فروردین ۹۹ بر اثر سکته قلبی دعوت حق را لبیک و به دیار معبود خویش شتافت که علت فوت وی، ایست قلبی و سکته قلبی بوده است

کربلایی توزی از ذاکرین، مداحان، مرثیه خوانان و محبین و پیر غلام اهل بیت (ع) و رزمنده و یادگار هشت سال دفاع مقدس امروز شنبه در اثر عارضه قلبی چشم از جهان فروبست.

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور در پیامی عنوان کرد: عروج جانسوز مداح بزرگ اهل بیت (ع) و دوست عزیزم کربلایی حسن توزی را به مردم شریف استان بوشهر، هیئت‌های مذهبی و جامعه مداحان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم. از خداوند علو درجات و محشوریت با ارباب خود حضرت سید الشهدا (ع) را برای ایشان مسئلت می‌دارم.

عکس مرحروم حسن توزی در جبهه

درگذشت حسن توزی نوحه خوان گناوه ای

آثار کتب و مجموع نوحه خوانی

تشنگی‌های دریا (کاروان غم) : مجموعه‌ی نوحه‌ های سنتی بوشهری (جلد ۲)
کاروان غم: مجموعه نوحه‌های سنتی (بوشهری)
گنجینه: مجموعه مرثیه‌ های بوشهری (جلد ۱)
گنجینه: مجموعه مرثیه‌ های بوشهری (جلد ۳)
گنجینه: مجموعه مرثیه‌ های بوشهری (جلد ۲)
گنجینه: مجموعه مرثیه‌ های بوشهری (جلد ۴)

hassan-toozi

قدم قدم مداح گناوه ای

روحش شاد و اجرش با امام حسین ع

2 دیدگاه در “بیوگرافی و عکسهای حسن توزی نوحه خوان بوشهری + علت فوت

  1. هادی گفت:

    خدایش رحمت کند و با سرور شهیدان محشور کند.

  2. علی احمدزاده گفت:

    شنبه ۱۶ فروردین به رحمت خدا رفتن

نظرات