تفریحات

آموزش دانلود و نصب و کار با اپلیکیشن تاک با موضوع تغذیه و کرونا + tacapp.ir

0

اپلیکیشن تاک با موضوع تغذیه و کرونا برای پاسخ به سوالات درباره پیشگیری، درمان و دوران پس از نقاهت بیماری کرونا است که در این اپلیکیشن، پرسش‌های متداول درباره مراقبت‌های تغذیه‌ای در سه بخش اصلی، پیشگیری، درمان و دوران پس از نقاهت بیماری کرونا جواب داده میشود

آموزش دانلود و نصب و کار با اپلیکیشن تاک با موضوع تغذیه و کرونا + tacapp.ir

اپلیکیشن تاک برای مشاوره تغذیه بیماران کرونایی

به گزارش حرف تازه از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ویروس کرونا حد و مرز نمی‌شناسد و آنچنان بی‌پروا می‌تازد که ارتش بهداشتی جهان در برابر آن به چالش افتاده، چالشی بی ‌سابقه در سده های اخیر که تعداد موارد مبتلا به این بیماری از ظرفیت درمانی در ایران و بسیاری از کشورها فراتر رفته است.

به همین دلیل، اهمیت پیشگیری در سطح فرد و جامعه اهمیت خود را باز یافته و فائق آمدن بر این بحران نیازمند همکاری و همدلی تمام مردم و مسئولین است.

در این میان یکی از حیطه‌ های مهم و موثر جبهه‌ پیشگیری، تغذیه سالم و درست و تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز اطمینان از ایمنی موادغذایی است که بالطبع با توجه به جذابیت آن و نگرانی های مردم در این باره، بستری برای اشاعه اطلاعات ناصحیح و بی‌پشتوانه توسط افراد غیرصلاحیت دار نیز شده است.

همین مساله سبب شده که بسیاری از هم‌ میهنان دچار سردرگمی در کسب اطلاعات تغذیه‌ای شوند و سودجویان نیز در این جولانگه در پی سود و منفعت باشند و این در حالی است که ظرفیتی بالغ بر ۹۰۰۰ دانش‌آموخته تغذیه با توزیع جغرافیایی فراگیر از ۲۵ دانشگاه در سراسرکشور وجود دارد که می‌تواند تأثیر به ‌سزایی در سطح ملی برای ارتقای سلامت عمومی جامعه داشته باشد.

دانلود اپلیکیشن تاک

انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور، دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انجمن تغذیه ایران به عنوان اصلی‌ترین متولیان سلامت تغذیه‌ای کشور با بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌آموختگان علوم تغذیه و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، در قالب یک حرکت بی‌نظیر جهادی و هدفمند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اپلیکیشن ویژه‌ای برای پاسخ به نیاز روز جامعه برای دستیابی به اطلاعات موثق، مبتنی بر شواهد و کاربردی با نام تاک (تغذیه، ایمنی و کرونا) طراحی کرده‌اند که هم‌اکنون برای استفاده عموم به صورت رایگان از تارنمای این اپلیکیشن به آدرس http://tacapp.ir قابل بارگذاری است.

طراحی و تأمین محتوای این اپلیکیشن با همت و کار شبانه ‌روزی دلدادگان سلامت هم‌ میهنان انجام شده است که به جرأت می‌توان گفت در جهان بی‌نظیر است.

لینک دانلود اپلیکیشن تاک

کاربردها و موارد استفاده

تاک، پاسخگوی سوالات درباره پیشگیری، درمان و دوران پس از نقاهت بیماری کرونا است و در این اپلیکیشن با بررسی دقیق فضای مجازی و استخراج پرسش‌های متداول درباره مراقبت‌های تغذیه‌ای در سه بخش اصلی، پیشگیری، درمان و دوران پس از نقاهت بیماری کرونا ویروس و همچنین دستورالعمل‌های رسمی نهادهای مرجع علمی، پاسخ‌هایی مبتنی بر شواهد و کاربردی به پرسش‌ها و شبهات تغذیه‌ای ارائه شده است.

همچنین، با بهره‌گیری از گسترده‌ترین شبکه مجازی دانش‌آموختگان تغذیه، در صورتی که پرسش‌ کاربران در مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده‌ی سؤال‌های متدوال یافت نشود، با اتصال به کارشناسان زبده علوم تغذیه از طریق اپلیکیشن، به صورت آنلاین به این پرسش‌ها به صورت اختصاصی نیز پاسخ داده خواهد شد.

در پایان از همه هموزنان که در قرنطینه خانگی و در منزل بیمار کرونایی و مشکوک به کرونا دارند و یا همچنین برای موارد کسب اطلاعات جامع از کرونا ،این اپلیکیشن را نصب کرده تا آخرین گزارش ها و اطلاعات پزشکی درباره کرونا ویروس را مطلع شوند

نظرات