تفریحات

تاریخ واریز و برداشت نوبت دوم یارانه کرونا در اردیبهشت ۹۹

0

زمان و تاریخ واریز نوبت دوم یارانه کرونا در فروردین ۹۹

یارانه کرونا نوبت دوم ۳۰ فروردین و ۱ اردیبهشت ۹۹ واریز میشود ، این یارانه در چهار نوبت در ماههای فروردین و اردیبهشت و خرداد ۹۹ واریز میشود که اولین نوبت آن در اسفند ماه ۹۸ برای تعدادی از خانوارها واریز شد و در طول سه ماه بهار نیز سه نوبت دیگر برای خانوارها و اقشار کم درامد واریز میشود. در ادامه زمان واریز در ماههای فروردین و اردیبهشت و خرداد ۹۹ را در مجله اینترنتی حرف تازه بخوانید

زمان و تاریخ واریز نوبت دوم یارانه کرونا در فروردین 99

واریز نوبت دوم یارانه کرونایی

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت مرحله دوم کمک بلاعوض به ۳ میلیون خانوار در روز شنبه خبر داد که تاریخ واریز نوبت دوم یارانه کرونایی ۳۰ فروردین و ۱ اردیبهشت ۹۹ می باشد

مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور در توئیت خود نوشت: دومین مرحله کمک بلاعوض دولت شنبه ( ۳۰ فروردین) و کمک ویژه ماه رمضان دوشنبه آینده ( یکم اردیبهشت) به حساب سرپرستان حدود ۳ میلیون نفر نیازمند شناسایی شده واریز می شود.

یارانه کرونا در فروردین ۹۹ کی واریز میشود؟

به گزارش حرف تازه از ایسنا: هفت میلیون ایرانی کم درآمد و دارای مشاغل خرد که در جریان شیوع کرونا آسیب دیده‌اند، از اسفند ماه مشمول دو نوع کمک و بسته حمایتی دولت شده‌اند:

  • گروه اول : سه میلیون ایرانی فاقد درآمد ثابت هستند که برحسب بعد خانوار کمک ماهیانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی در چهار نوبت دریافت می‌کنند
  • گروه دوم: چهار میلیون نفر شاغل آسیب‌دیده همچون کارگران و اصناف که وام یک تا دو میلیونی چهار درصدی بدون ضامن دریافت می‌کنند.

اولین بسته حمایتی یارانه کرونا به حساب خانوارهای کم درآمد واریز شد، این بسته حمایتی ،طبق دستور رئیس جمهور بود که بسته‌ حمایتی به “اقشار کم برخورداری که کسب و کار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده” اعطا شود که بر اساس آن نوبت اول در اسفند ماه و بسته‌ های حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال ۹۹ در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

واریز یارانه کرونایی در ۴ نوبت

این کمک ماهیانه تا پایان دوره بیماری کرونا و آثار آن در چهار مرحله به مشمولان که سه میلیون ایرانی در قالب یک تا یک و نیم میلیون خانوار هستند، تعلق می‌گیرد و طبق گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه بسته‌های حمایتی مذکور، غیر از حمایت معیشتی انتهای سال هستند.

دولت در ۲۷ اسفندماه اولین نوبت بسته حمایتی کرونا را واریز کرد؛ طبق اعلام قبلی، پرداختی برای خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان بود.

بر اساس اطلاعات اعلامی؛ این خانوارها از بین یارانه بگیرانی گزینش شده‌اند که حداقل درآمد را داشته و مبلغ مورد نظر نیز به حساب یارانه آنها واریز می شود. این سه میلیون نفر مشمول یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و کمک معیشتی که در هر ماه پرداخت می‌شود نیز می‌شوند.

بنا بر توضیحات قمصریان، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه روند پرداخت یارانه ویژه کرونا تا پایان خردادماه در سه نوبت دیگر ادامه خواهد داشت و این کمک ها به افرادی پرداخت می‌شود که مطلقا فاقد هرگونه درآمد مستمری باشند، لذا مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بازنشستگان و مستمری بگیران مشمول دریافت این کمک‌ها نیستند. همچنین این یارانه به افرادی که حقوق ثابت دارند و مقرری دریافتی به حسابشان واریز می شود، تعلق نخواهد گرفت.

 مشمولان یارانه کرونا چه کسانی هستند؟

شناسایی مشمولان یارانه کرونا بر اساس داده های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و سایر بانک‌های اطلاعاتی مثل نظام بانکی و صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی انجام می شود و ثبت نام و گزینشی صورت نگرفته است.

نظرات