بیوگرافی و عکس های جدید فرزانه تاییدی + علت درگذشت

0

فرزانه تاییدی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران است. او که بیشتر به عنوان ستاره قبل از انقلاب شناخته بود، چند سالی بود که در خارج از کشور زندگی خود را می گذراند. متاسفانه امروز در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۹ خبر درگذشت وی منتشر و تایید شد. به همین دلیل در ادامه ی این مطلب، به بیوگرافی کامل فرزانه تاییدی ، فیلم شناسی، آخرین عکسهای او و همسرش و همچنین علت درگذشت آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی و عکس های جدید فرزانه تاییدی + علت درگذشت

 

بیوگرافی فرزانه تاییدی

فرزانه تاییدی، بازیگر پیشکسوت و کهنه کار سینما و تلویزیون ایران در  ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. او به دلیل شغل پدرش در بیش‌تر سفرهای ماموریت، همراه ایشان به استانهای گوناگون ایران سفر میکرد. فرزانه دوران کودکی و تحصیل را در شهرهای مرکزی استانهای اصفهان ، کرمان ، کرمانشاه ، خوزستان و … گذرانده‌است.

بیوگرافی

فرزانه از کودکی عاشق هنر رقص باله بود. مدتی هم به کلاس باله رفت ولی زیاد طول نکشید که هنر بزرگ تئاتر عشق حقیقی فرزانه شد.

 

سالهای فعالیت 

در سال ۱۳۴۱ با شرکت در نخستین نمایش زنده تلویزیونی، او در اداره هنرهای دراماتیک رسما کار در تئاتر را آغاز کرد. در طول پنج سال و نیم فعالیت در اداره هنرهای دراماتیک فرزانه تائیدی در بیش از سی نمایشنامه تلویزیونی و صحنه در تهران و اغلب شهرهای بزرگ و کوچک ایران شرکت داشته‌است.

سالهای فعالیت

فرزانه تائیدی در سال ۱۳۴۶شمسی به همراه پدرش عازم آمریکا شد و در اوائل سال ۱۹۷۲ میلادی، به ایران بازگشت و فعالیت مجدد خود را در تئاتر ادامه داد و کار در سینمای ایران را آغاز کرد. در این دوره با بهروز به نژاد بعنوان زوج هنری در بیش‌تر کارهای تلویزیونی و سینمائی فعال بود که این همراهی هنوز ادامه دارد. او در این مدت فیلم‌های فریاد زیر اب و … را ساخت.

مهدی فخیم زاده و فرزانه تاییدی

پس ازانقلاب اسلامی فرزانه تائیدی که در استخدام رسمی اداره برنامه‌های تئاتر وزارت فرهنگ و هنر بود در سال ۱۳۵۹ با حکمی از سوی وزارت ارشاد اسلامی از کار برکنار شد.

همسر فرزانه تاییدی

او در سال ۱۳۴۲ با پرویز کاردان هنرپیشه و نویسنده و کارگردان تئاتر ادارهٔ هنرهای دراماتیک ازدواج کرد و حاصل این ازدواج کوتاه مدت پسرش کیوان بود. او بعد از آن با بهروز به نژاد ازدواج کرد و تا لحظه مرگ دوام داشت.

فرزانه تاییدی و همسرش

 

خروج از ایران

فرزانه بالاخره در اوایل سال ۱۳۶۵ به انگلستان رفت و تا زمان مرگ به همراه بهروز به نژاد در لندن کار و زندگی کرد.

مهاجرت

 

علت درگذشت

فرزانه تأییدی در روز ۵ فروردین ۱۳۹۹ در لندن درگذشت و او هنگام مرگ ۷۵ سال داشت. هنوز علت مرگ آن مشخص نیست اما شایعاتی درباره درگذشتش بخاطر ابتلا به کرونا وجود دارد که تایید نشده است.

درگذشت فرزانه تاییدی

 

مجموعه های تلویزیونی

  • طلاق (۱۳۵۶)

 

فیلم های سینمایی

  • بدون دخترم هرگز  (۱۳۷۰)
  •  میراث من جنون  (۱۳۶۰)
  • سفر سنگ (۱۳۵۶)
  •  فریاد زیر آب (۱۳۵۶)
  •  واسطه‌ها  (۱۳۵۶)
  •  صلات ظهر (۱۳۵۳)
  • خاک شوکت (۱۳۵۲)
  •  هشتمین روز هفته (۱۳۵۲)
  •  جهنم + من (۱۳۵۱)

 

دیگر عکسهای فرزانه تاییدی

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

 

عکسهای جدید فرزانه تاییدی 99

با ما همراه باشید.

 

نظرات