arongroups

واریز یارانه ۴۰۰ هزار تومان بخاطر کرونا صحت دارد؟ + جزئیات

0

واریز یارانه ۴۰۰ هزار تومان بخاطر کرونا صحت دارد؟ + جزئیات

نماینده تبریز در جلسه مجلس عنوان کرده که من پیشنهاد دادم که به ۷۷ میلیون یارانه ۴۰۰ هزار تومان بدهیم و تا پنجم فروردین کشور را تعطیل و شهرها را قرنطینه کنیم.

واریز یارانه 400 هزار تومان بخاطر کرونا صحت دارد؟ + جزئیات

ماجرای پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومان بخاطر کرونا

به گزارش حرف تازه از اعتماد آنلاین : شهاب‌الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، با اشاره به جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت در صحن علنی مجلس با حضور رئیس مجلس و وزیر بهداشت گفت: اکثر نماینده‌ها در این جلسه تاکید می‌کردند که شهرهای آلوده باید قرنطینه شود. همچنین مسافرت‌ها قدغن شود. من پیشنهاد دادم که به ۷۷ میلیون یارانه‌ بگیر ۴۰۰ هزار تومان بدهیم و تا پنجم فروردین کشور را تعطیل و شهرها را قرنطینه کنیم.

وی گفت: این مبلغ حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان می‌شود و می‌توانیم از محل صندوق‌ها و بانک مرکزی آن را تهیه کنیم.

او توضیح داد: آقای لاریجانی پیشنهاد مرا پذیرفت و گفت به شورای سران نامه بنویسید؛ در این جلسه لاریجانی، رئیس مجلس، به وزیر بهداشت گفت چرا به شورای سران نامه ننوشتید تا هرچه را نیاز دارید ما تصویب کنیم. همچنین آقای لاریجانی تاکید کرد طبق تصویب شورای امنیت ملی، آقای نمکی به عنوان رئیس ستاد بحران کرونا همه اختیارات را دارد و می‌تواند به همه دستور دهد و هر جا تشخیص داد که کاری باید انجام شود همه باید اطاعت کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: نتیجه‌گیری این شد که باید از شهرهایی که آلوده نشده‌اند مراقبت کرد و از مبدأ از مسافرت‌ها جلوگیری شود. آقای لاریجانی همچنین در جمع‌بندی گفتند برای بیمه انترن‌ها به شورای سران قوا نامه بنویسید و ما آن را به تصویب می‌رسانیم.

تردد در خیابان‌ها و شلوغی رفت و امد

او در ادامه از شلوغی برخی خیابان‌ها انتقاد کرد: در خانه ماندن بهترین راه جلوگیری از شیوع ویروس کروناست که وزیر بهداشت و آقای لاریجانی چندین بار بر این موضوع تاکید کردند. اما روز گذشته که برای حضور در صحن علنی مجلس به بیرون از خانه آمدم متاسفانه برخی خیابان‌ها شلوغ بود و برخی مبتلایان کرونا به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند. بر اساس اطلاعات غیررسمی‌ای که داریم بسیاری از کسانی‌ که مشکوک به ابتلا به کرونا هستند به بیمارستان‌ها نمی‌روند و از بیمارستان می‌ترسند.

حواشی فوت ۴۰ نفر در استان گلستان

بی‌مقدار در خصوص آمار فوت‌شدگان بر اثر ابتلا به کرونا گفت: آقای وزیر گفت طبق پروتکل جهانی آمار مبتلایان و فوت‌شدگان بر اثر کرونا را اعلام می‌کنیم. اما نمایندگان آمارهایی می‌دادند که بسیار ناراحت‌کننده و عجیب بود. یکی از نمایندگان گفت در یکی از شهرستان‌های کوچک استان گلستان ۴۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند. عامل آن هم همایش تبلیغات اسلامی در قم بود که چند نفر از این شهرستان در آن همایش شرکت کرده بودند.

التماس میکنم در خانه بمانید

کرونا یک مساله سیاسی، اقتصادی و جنگی نیست… التماس می‌کنم مردم کرونا را جدی بگیرند و از خانه بیرون نروند.

او با اشاره به فوت برخی مسئولان بر اثر ابتلا به کرونا اعلام کرد: ابتلای مسئولان به کرونا موجب شده مایه تمسخر برخی کشورها شویم.

نظرات