arongroups

آیا قرنطینه استان های گیلان و مازندران صحت دارد؟ جزئیات

0

آیا قرنطینه استان های گیلان و مازندران صحت دارد؟ جزئیات

ممنوعیت ورود به استان های گیلان و مازندران و بسته شدن جاده های ورودی به این دو استان باعث شد تا در شبکه های اجتماعی عنوان شود که گیلان و مازندران بطور غیر رسمی قرنطینه شدند

قرنطینه استان گیلان و مازندران

استان گیلان از شب گذشته به طور غیر رسمی قرنطینه شده، کاربران اما نسبت به قرنطینه نشدن استان قم اعتراض دارند. معترضان معتقدند اگر قم بیست روز قبل قرنطینه می‌شد شیوع کرونا رو به وخامت نمی‌گذاشت و این روزها کمی امیدوار بودیم.

آیا قرنطینه استان های گیلان و مازندران صحت دارد؟ جزئیات

به گزارش حرف تازه از خبرگزاری فارس: استاندار گیلان با اشاره به گسترش کرونا ویروس و تأکید بر رعایت بهداشت گفت: گیلانیان مردمانی مهمان‌نواز هستند ولی به‌واسطه شیوع بیماری کرونا در سراسر استان، در ایام نوروز هیچ مهمانی را برای سلامتی همه مردم نمی‌پذیریم.

از ساعت ۱۸ پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه بر اساس تصمیم گیری های ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، مسیر ورودی گیلان به رامسر در غربی ترین نقطه استان مازندران هم به روی مسافران بسته شده بود.

ارسلان زارع در جلسه ستاد مقابله با گسترش کروناویروس با بیان اینکه مردم و مسؤولان قدردان روحیه فداکارانه و جهادی کادرهای درمانی هستند، اظهار کرد: وجود همدلی وفاق و انسجام همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و نیز آحاد مردم با افرادی که در صف مقدم مقابله با این بیماری هستند؛ مهم‌ترین مؤلفه مؤثر در موفقیت مبارزه با این ویروس و شکست آن است.

زارع با بیان اینکه غربالگری در ورودی‌ها و خروجی‌های گیلان با همکاری نیروی انتظامی و هلال‌احمر تشدید می‌شود، تصریح کرد: این مسئله به معنای ممنوعیت سفر به گیلان است البته چنانچه معدود افرادی که ناگزیر به ورود به استان هستند و دارای هرگونه علائم جزئی مشکوک هم باشند؛ بی‌تردید دو هفته قرنطینه می‌شوند

بسته شدن جاده‌های ورودی به استان مازندران

مدیر روابط عمومی استانداری مازندران اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا تمامی مسیرهای ورودی مازندران بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است.

عباس مهدوی بامداد جمعه افزود : در حال حاضر فقط خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه ورود از مبادی مازندران را خواهند داشت و به همه توصیه می شود
وی با دلجویی از تمامی هموطنانی که برنامه سفر به مازندران را دارند ، از آنها خواست تا از سفرشان صرف نظر کنند و وارد جاده های مازندارن نشوند.

مهدوی گفت : این تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی هم استانی ها و همچنین خود مسافران و گردشگران پس از اعلام تعطیلات مدارس و دانشگاهها تا پایان عید نوروز اتخاذ شده است.

به گفته دبیر شورای اطلاع رسانی استان مازندران، در حال حاضر نیروی های انتظامی و پلیس در ورودی های جاده کندوان، هراز و فیروزکوه مستقر شده است تا از ورود مسافران جلوگیری شود.

اقامتگاههای رسمی و غیررسمی استان مانند هتل ها ، مهمانپذیرها و مدارس و مهمانسراها هم در هفته نخست شیوع کرونا در مازندران تعطیل شد.

نظرات