اسامی برندگان بخشهای مختلف مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۸
مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۸
گلدن گلوب ۲۰۱۸ : تنور فصل جوایز حسابی گرم شده و تقریبا میتوان گفت که نقشه سینمایی امسال کامل شده است، سالی که پر است از نامهای بزرگ و مدعیان تازهوارد. اعضای انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود برای هفتاد و پنجمین بار بهترینهای سینما و تلویزیون را برگزیدهاند که در میان انتخابهای آنها نامهای قابل پیشبینی به چشم میخورد، گرچه فهرست نامزدها معمولا بدون غافلگیری نیست.
برندگان مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۸
نامزدی «برو بیرون» فیلم ارزان جردل پیل کمدین با توجه حضور پررنگ فیلم در انتخابهای منتقدان و نشریات چندان دور از ذهن نبود اما بازندهی اصلی امسال فیلمی نیست جز «بلید رانر ۲۰۴۹» دنی ویلنوو. نامزدی «تمام پولهای دنیا» در سه رشته کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بازیگر مرد مکمل (کریستوفر پلامر) آن هم در شرایطی چند هفته مانده به اکران پلامر جایگزین کوین اسپیسی شده، از دیگر عجایب گلدن گلوب است.
مراسم امسال هفتم ژانویه (۱۷ دی) در هتل هیلتون لسآنجلس برگزار میشود و اجرای آن را هم ست مایرز برعهده دارد. پیشبینی میشود که گلدن گلوب امسال شدیدا تحتتاثیر وقایعی مانند رسواییهای جنسی در هالیوود و سیاستهای تنشزای دانلد ترامپ قرار بگیرد.
برندگان گلدن گلوب راه خود را برای کسب اسکار تاحدود زیادی هموار میکنند. سال گذشته «لالالند» با کسب ۷ گوی طلایی رکوردی تاریخی را به جا گذاشت.
فهرست کامل نامزدهای جوایز گلدن گلوب را بخوانید.
جوایز بخش سینما:
بهترین فیلم درام
مرا با نام خودت صدا بزن
دانکرک
پست
شکل آب
سه بیلبیورد بیرون ابینگ میزور (برنده)
بهترین فیلم کمدی یا موزیکال
هنرمند فاجعه
برو بیرون
لیدی برد (برنده)
من، تانیا
بزرگترین شومن
بهترین انیمیشن
بچه رئیس
نانآور
کوکو (برنده)
فردیناند
ونسان عشقی
بهترین کارگردان
گیرمو دل تورو (شکل آب) برنده
مارتین مک دونا (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری)
کریستوفر نولان (دانکرک)
ریدلی اسکات (تمام پولهای دنیا)
استیون اسپیلبرگ (پست)
بهترین بازیگر زن درام
جسیکا چستین (بازی مالی)
سالی هاوکینگ (شکل آب)
فرانسیس مک دورمند (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری) برنده
مریل استریپ (پست)
میشل ویلیامز (تمام پولهای دنیا)
بهترین بازیگر مرد درام
تیموتی شلمی (مرا به اسم خودت صدا کن)
دنیل دی لویس (نخ خیال)
تام هنکس (پست)
گری اولدمن (تاریکترین ساعت) برنده
دنزل واشنگتن (جناب رومن جی اسرائیل)
بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال
جودی دنچ (ویکتوریا و عبدل)
هلن میرن (لذت جو)
مارگو رابی (من، تونیا)
سرشا رونان (لیدی برد) برنده
اما استون (نبرد جنسیتها)
بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال
ستیو کارل (نبرد جنسیتها)
انسل الگورت (بیبی درایور)
جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه) برنده
هیو جکمن (بزرگترین شومن)
دنیل کلویا (برو بیرون)
بهترین بازیگر مکمل زن
مری جی بلاژ (گل آلود)
هونگ چائو (کوچکسازی)
الیسون جنی (من، تانیا) برنده
لوری متکاف (لیدی برد)
اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)
بهترین بازیگر مکمل مرد
ویلیام دفو (پروژه فلوریدا)
آرمی همر (مرا به اسم خودت صدا کن)
ریچارد جیکینز (شکل آب)
کریستوفر پلامر (تمام پولهای دنیا)
سم راکول (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری) برنده
بهترین فیلمنامه
مارتین مک دونا (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری) برنده
گیرمو دل تورو و ونسا تیلور «شکل آب»
گرتا گرویگ (لیدی برد)
جاش سینگر و الیزابت هانا (پست)
آرون سورکین (بازی مالی)
بهترین موسیقی متن
دانکرک
سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
نخ خیال
پست
شکل آب (الکساندر دسپلا) برنده
بهترین موسیقی ترانه
خانه (فردیناند)
رودخانه قدرتمند (گل آلود)
مرا به یاد داشته باش (کوکو)
ستاره (ستاره)
این منم (بزرگترین شومن) جاستین پل و بنی پاسک – (برنده)
بهترین فیلم خارجی
یک زن شگفتانگیز (شیلی)
اول پدرم را کشتند (کامبوج/ ایالات متحده آمریکا)
محو شدگی (آلمان و فرانسه) برنده
بیعشق (روسیه)
مربع (سوئد)
جوایز بخش تلویزیون:
بهترین سریال درام
تاج
بازی تاج و تخت
قصه ندیمه (برنده)
چیزهای عجیب
این ما هستیم
بهترین سریال کمدی یا موزیکال
سیاهطور
خانم میزل شگفتانگیز (برنده)
استاد هیچ
اسمیلف
ویل و گریس
بهترین مینیسریال یا تلهفیلم
دروغهای کوچک بزرگ (برنده)
فارگو
بالای رودخانه: دختر چینی
عداوت: جون و بت
گناهکار
بهترین بازیگر مرد درام
استرلینگ کی براون (این ما هستیم) برنده
فردی هایمور (دکتر خوب)
باب آدنکرک (بهتره با ساول تماس بگیری)
لیو شرایبر (ری داناوان)
جیسون بیتمن (ازارک)
بهترین بازیگر زن درام
کریستینا بلفی (بیگانه)
کلر فوی (تاج)
مگی جیلنهال (دیوس)
کاترین لانگفورد (سیزده دلیل برای این که)
الیزابت ماس (قصه ندیمه) برنده
بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال
آنتونی اندرسون (سیاهطور)
عزیز انصاری (استاد هیچ) برنده
کوین بیکن ( من عاشق دیک ام)
ویلیام اچ میسی (بیشرم)
اریک مک کورمک (ویل و گریس)
بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال
پاملا ادلون (چیزهای بهتر)
الیسون بری (گلو)
ریچل برازناهان (خانم میزل شگفتانگیز) برنده
ایسا ری (ناامن)
فرانکی شاو (اسمیلف)
بهترین بازیگر مرد مینیسریال یا تلهفیلم
رابرت دنیرو (جادوگر دروغها)
جود لاو (پاپ جوان)
کایل مکلاکلن (تویین پیکس)
اون مکگرگور (فارگو) برنده
جفری راش (نابغه)
بهترین بازیگر زن مینیسریال یا تلهفیلم
جسیکا بیل (گناهکار)
نیکول کیدمن (دروغهای کوچک بزرگ) برنده اول
جسیکا لنگ (عداوت: بت و جون)
سوزان ساراندون (عداوت: بت و جون)
ریس ویترزپون (دروغهای کوچک بزرگ)
بهترین بازیگر مکمل مرد
دیوید هاربر (چیزهای عجیب)
آلفرد مولینا (عداوت)
الکساندر اسکارسگارد (دروغ های کوچک عجیب) برنده
دیوید تولیس (فارگو)
کریستین اسلیتر (آٔقای ربات)
بهترین بازیگر مکمل زن
لارا درن (دروغهای کوچک بزرگ) برنده
آن دود (کنیزنامه)
کریسی متز (این ما هستیم)
میشل فایفر (جادوگر دروغها)
شایلن وودلی (دروغهای کوچک بزرگ)
نظرات